Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje VISOK KRVNI TLAK

VISOK KRVNI TLAK

Spoštovani,

že kar nekaj časa se zdravim zaradi visokega krvnega tlaka in jemljem tablete Prenewel. Ker načrtujem nosečnost, obstoječa zdravila niso primerna… zdravnik mi je predpisal že kar nekaj vrst tablet za zniževanje krvnega tlaka (Metildopo, Amlopin, Cordipun XL) vendar mi nobena od naštetih zdravil ne pomagajo oziroma so mi povzročala velike težave, močen glavobol, otekanje posameznih delov telesa, rdečica obrazca, visok pritisk. Dvakrat sem že obiskala internista v Leonišču, ki mi je nazadnje predpisal tablete Concor 1 tbl zjutraj in pa Cordipin R, 1/2 do 1 tbl dvakrat na dan. Včeraj sem vzela prvič zjutraj 1tableto Concor-ja in 1 Cordpina in že kar kmalu sem začutila močan glavobol, tako močan, da sem morala vzeti tablet za bolečine. Glavobol je potem izginil, v glavi pa je ostal še kar naprej nek neprijeten/napet občutek, pritisk pa je bil normalen, lahko rečem idealen skozi cel dan in tudi zvečer, tako, da zvečer nisem vzela ponovno Cordpina, ker se mi ni zdelo potrebno pri pritisku cca.122/80. Danes zjutraj sem ponovno vzela kombinacijo (1 Concor, 1 Cordipin) in spet imam zelo močan glavobol, tako, da sem že tudi vzela tableto za glavobol. Moja osebna zdravnica je rekla, da moram pri jemanju nove terapije vztrajati vsaj 10-14 dni, da se pokaže pravi učinek, jaz pa ne vem, če lahko pri takem glavobolu vztrajam in jemljem ta tablete.
Kaj vi menite, ali vseeno vztrajam še nekaj časa in bo mogoče glavobol po nekaj dneh jemanja teh tablet minil?
Hvala za vaš odgovor in srečno novo leto vam želim.

Spoštovani,svetujem vam,da se držite navodil vaše zdravnice,saj ponavadi neželeni učinki po uvajanju terapije res izvenijo v 10 do 14 ih dneh.V kolikor bi vas glavobol močno oviral pa vam svetujem ponovni pregled.lp

Suzana Taseska, mag. farm.

New Report

Close