Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje vitamini in minerali

vitamini in minerali

Spoštovani,

Kadar zbolim za virozo si pomagam s vitamini in minerali. Pila sem Imunogran, vendar ko sem prebrala, da vsebuje E950 kalijev acesulfam, pa še druge dodatke, me je malo minilo. Zakaj bi si škodila. Vem, da ga dodajajo tudi drugim živilom, vendar se jaz izogibam in raje tega ne kupim. Prosila bi vas za nasvet, katere vitamine in minerale naj kupim, ki tega nimajo oz. vsaj minimalno. Mogoče od Sensilaba, vitamini in minerali ali za športnike? Drugače tega ne kupujem, samo ko sem bolna. Ali bi bil dovolj Lekadol + c vitamin. Hvala lepa za odgovor in lep pozdrav, Sanja

Spoštovani!
Že od nekdaj želimo izboljšat obrambne funkcije imunskega sistema,da se bolezen ne razvije in smo uporabljali različna zdr. zelišča in učinkovine.Danes so zelišča skoraj povsem nadomestili farmacevtski izdelki.
Za aktivacijo imunskega sistema je potrebno ogromno beljakovin,vitaminov in minerlov.Izdelek ,ki ste ga uporabljala v času prehladnih obolenj je zelo dober(3-10 dnevno jemanje),vendar vas moti sladilo E950,ki pa se v živilski industriji še vedno uporablja in v dozah ,ki so namenjeni 1-3mesečnemu jemanju pri vitaminih in minealih ,ne povzroča nobene škode.Lahko tudi poskusite z dvomesečno uporabo ameriškega slamnika,goja in acai jagodami,aronijo in zeliščnimi čaji kot so zeleni,lipa,bezeg,ingver,pljučnik,tropotec in timijan.To so vse zelišča ,ki ugodno vplivajo na naš imunski sistem.Tudi Lekadol z C vit pomaga v času,ko je prehlad ali gripa že prisotna,kot preventiva pa nima učinka.Še enkrat bi rada podarila,da krajše obdobje jemanja prehranskih izdelkov umetno sladilo pri zdravih ljudeh,izjema so nosečnice in doječe mamice,ker ni raziskav in so občutljiva skupina,ravno tako otroci,nima škodljivih posledic in je v živilski industriji še vedno v uporabi.Izdelek Sensilaba lahko jemljete brez skrbi,če se vseeno želite izogniti E950.lp

Suzana Taseska, mag. farm.

New Report

Close