Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Ustni zadah

Ustni zadah

Pozdravljeni!

Upam da mi boste lahko pomagali glede moje neprijetne in moteče zadeve. In sicer je problem v ustnem zadahu.

Kot prvo naj povem da zobozdravnika redno obiskujem in težava naj nebi bila v zobeh.
Tudi po temeljitem pranju zob (z zobno ščetko, medzobno ščetko, strgalom za jezik ter ustno vodo brez alkohola) mi začne iz ust smrdeti prej kot v 30 minutah. Uporabljam tudi sprej za usta za prekriti težavo z zadahom. Sama vonja ne zaznam. V večini primerov mi pove partner. Vonj pa zaznam ko obliznem na primer žlico in je res ogaben vonj.

Jezik mi postane tudi po uporabi strgala za jezik nazaj belkasto obarvan. Med ščetkanjem zob pa večkrat izpljunem tudi rumenkasto sluz. Večkrat imam tudi občutek cmoka v grlu, ter bolečine grla, ki so zelo rahle, tako da niti ne posegam po raznih angalih. Mandeljnov nimam. Stara sem pa 24 let.
Je mogoče da mi ta rumenkasta sluz iz grla povzroča skrajno neprijeten ustni zadah?
Kakšne so možnosti odpraviti to neprijetno težavo? Kaj se da narediti?

Glede mojih drugih težav pa na kratko. Če mogoče še kaj poslabša ustni zadah.
Težav z želodcem skoraj nimam, ali jih imam zelo malo. Redko pekoč občutek. Večkrat se mi pojavljajo vnetja mehurja. Počutim se utrujeno in brez volje. Utrujena tako rekoč cel dan tudi po dolgem spancu. V stresu nisem in kave ne pijem.

Toliko za zdaj. Upam da sem dobro objasnila. Če je potrebna še kakšna informacija pa z veseljem dopišem.

Najlepša hvala za vaš čas.

Spoštovani!
Glede na opis vaših težav in glede ,da imate redne zobozdravniške preglede z redno higieno ustne votline,vam toplo svetujem,da se zglasite pri svojem zdravniku.Mnenja sem,da kljub temu,da nimate večjih težav z želodcem,da je verjetno vzrok ravno v tem.Mogoče je težava ,čeprav ne morem zagotovo trditi, v refluksu želodčne vsebine (kisline),ki je pogost vzrok tudi slabega zadaha iz ust.Mogoče bi poskusila z zdravljenjem z inhibitorji protonske črpalke,v kolikor bi zdravnik posumil na težave,ki pa ste jih tudi omenili glede redkega pekočega občutka v želodcu,čeprav niso pogoste,kar pa ni rečeno,da vam povzročajo težave,lahko pa je refluks prisoten.Svetujem vam tudi redno spiranje nosu z fiziološko raztopino,kajti vnetje nosne sluznice lahko tudi povzroči slab zadah.
Lp.

Suzana Taseska, mag. farm.

New Report

Close