Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje srbeča koža

srbeča koža

Pozdravljeni

Komolec, na katerega se naslanjam v službi – pisalna miza – je zelo suh, srbi me, da se spraskam do krvi. Poskusila sem mazati z arganovim oljem, domačo ognjičevo kremo, pa se nič ne izboljša. Mi lahko svetujete kakšno mazilo iz lekarne?
hvala

Suha koža je pogosto hrapava in rdeča, se lušči in lahko srbi. Primanjkujejo ji naravni vlažilci in lipidi, ki vzdržujejo kožno bariero in jo ščitijo pred izsuševanjem. Ko je kožna bariera poškodovana, koža izgublja vlažnost in lahko postane suha. Zunanji vplivi kot so veter, mraz ali suh zrak ter nepravilna nega in delovanje iritantov lahko poslabšajo stanje kože. Poleg tega so lahko hormonske spremembe, staranje, genetska predispozicija ali posamezne bolezni ter kronično drgnjenje komolca ob rob mize kot v vašem primeru vzrok suhe kože.
.
Svetujem vam,da v akutni fazi uporabite Eucerin AtopiControl acute kremo,ki bi morala pomiriti srbeče stanje vaše kože.Za vsakodnevno nego vam svetujem lotione ali kreme z ureo,ki še dodatno navlažijo in nahranijo prizadeti del.V kolikor se stanje ne izboljša pa vam svetujem,da se posvetujete z zdravnikom,ki vam bo verjetno napisal mazilo,ki ga izdelamo v lekarni.Možno pa je tudi,da gre za kako drugo obolenje,ker samo drgnjenje komolca ob mizo ne bi smelo povzročiti tako stanje.
Srečno!

Suzana Taseska, mag. farm.

New Report

Close