Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Movalis

Movalis

Pozdravljeni,
zanima me, če lahko tablete Movalis 15 mg deliš na pol, da vzameš samo polovičko, ker imajo razdelilno zarezo in v navodilih piše da je 7,5 mg dovolj pri osteoartrozi, ali moram zdravnici reči za 7,5 mg tabelte.
To vas sprašujem zato, ker sem enkrat že dala na pol in vzela polovičko, po kateri niso bile nič večje bolečine kot pri 15 mg.
Ali je Movalis kaj varnejši za želodec kot Naklofen?

Druga diagnoza še za sestrično: sestrična ima namreč bolečine v kolenu po operaciji, kot da bi bilo vnetje. Ker Naklofena ne prenaša je dobila Movalis 15 mg. Ker ga je vzela že štirikrat in so se bolečine zmanjšale za polovico, ne v celoti, še vedno težko hodiin zzaj je moje vprašanje naslednje:
kdaj Movalis razvije polno učinkovitost ali je to takoj ali en dan ali en teden, da ti v celoti zmanjša bolečine oz. po koliko dneh lahko rečeš zdravnici, naj ti zamenja zdravilo, ker premalo zmanjša bolečine?

Hvala in lep pozdrav

Spoštovani,
v primerjavi z neselektivnimi nesteroidnimi protivnetnimi zdravili (v to skupino sodi Naklofen), ima Movalis manj neželenih učinkov na želodec in ledvica.
Po dajanju enkratnega odmerka v obliki tablet, je koncentracija v plazmi najvišja po 5 do 6 urah, takrat je največji učinek. Pri večkratnem dajanju se ravnovesno stanje vzpostavi v 3 do 5 dneh.
Na trgu so razpoložljive samo 15mg tablete, katere lahko delite.
Lep pozdrav

New Report

Close