Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje histaminska intoleranca

histaminska intoleranca

Pozdravljeni,
že skoraj pol leta se mi pojavlja na obrazu rdeča in pekoča srbečica in sicer okrog nosu, ust in okrog oči do obrvi in manjši madež na vratu. Začela se je širiti iz omenjenih področij.
Revmatologinja je prepričana, da gre za histaminsko intoleranco, ki je dostikrat prisotna pri bolnikih z zunajsklepnim revmatizmom. Osebna zdravnica mi je dala Aerius 5 mg eno na dan, ki samo malo ublaži težave, nikoli pa ne izgine, samo malo zbledi, kljub temu da držim dieto,

Kaj mi lahko svetujete, ker imam alergologa šele januarja? Ali so te tablete primerne, ali bi lahko vzela dve na dan ali so še kakšne boljše ? Ker me koža zelo peče in ne vem katero kremo naj uporabim, ker je potem še slabše, mi lahko kakšno kremo priporočate, ker tam kjer srbi je zelo suha koža? Težko zdržim, da se ne bi ponoči popraskala, ker je nevzdržno.

Zanima me še glede histaminske diete: ker sem morala opustiti vse sveže in konzervirane ribe, ribje olje, kaj bi lahko jemala kot omega 3 za sklepe – ali kaj iz alg, da mi ne bi škodovalo, ali so rakci tudi problematični kot krilovo olje? Ker imam revmatsko bolezen, mi omega 3 pomaga za sklepe.
Zanima me še s katerim zdravilom bi zamenjala Naklofen, ker tudi ta mi povzroči preveč histamina? Ali so mišični relaksanti kot Lioresal tudi problematični, ker sem brala, da celo aspirin, določeni antidepresivi vplivajo na to ?

Hvala in lep pozdrav

Spoštovani,
glede jemanja zdravila Aerius se držite navodil zdravnika in sami ne zvišujte odmerkov.
Za nego suhe kože imamo v lekarnah širok nabor dermo kozmetike, ki kožo vlaži in neguje. Če imate zelo občutljivo kožo, bo za vas najbolje, da v lekarni prosite za vzorec nevtralne negovalne kreme, da jo najprej preizkusite.
Kot prehransko dopolnilo bi bilo glede na vse povedano (navezujem se še na predhodna vprašanja koža, sklepi, telesna teža…) za vas primerno svetlinovo olje.
Lep pozdrav

New Report

Close