Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Canesten

Canesten

Pozdravljeni!
Zanima me v koliksnem casu zacne delovati canesten krema in vaginalne tablete? Meni se srbenje in pekoc obcutek na zunanjem spolovilu ponavlja redno na par mesecev… Trenutno mi canesten krema ne pomaga in me zanima kaj lahko naredim? Srbenje kar noce in noce ponehati… Imata glivicno vnetje in pa vnetje mehurja kaj skunega?

Za odgovor se vam vnaprej zahvaljujem 🙂

Spoštovani,niste mi navedli koliko ste stari,ker so težave lahko povezane tudi z različnim življenskim obdobjem ženske.Ali uporabljate kontracepcijske tablete,ker so le te lahko tudi vzrok nastalih težav..Preventivno vam kot samozdravljenje lahko priporočam uporabo intimnega mila s Ph 5,5,uporabo bombažnega ,zračnega perila,izogibanja mehčalcev,pitja veliko tekočine(čaj brusnice),jemanje probiotikov za uravnavanje vaginalne flore,gel in globule z mlečno kislino in seveda Canesten kremo,ki pa kot pišete trenutno ne pomaga.Izboljšanje bi se moralo pokazat v 3-7dneh.
Svetujem vam ,da greste k svojemu ginekologu,ker boste le tako lahko odpravili vzrok vaših težav.
Vnetja nožnice in mehurja sta povezana zaradi anatomske zgradbe ženskega telesa.Glivice,virusi in bakterije lahko iz nožnice hitro potujejo do sečnice in mehurja,zato je tako pomembno,da se zdravi primarno vnetje,kar pa je v domeni zdravnika. lp

Suzana Taseska, mag. farm.

Meni Canesten pomaga, če ga začnem uporabljati TAKOJ, ko začutim vnetje. Če počakam par dni, ne pomaga več. Takrat mi ginekolog predpiše ene druge tabletke, ki se jih vstavlja en teden, in potem je OK.

nova
Uredništvo priporoča

Se navadni canasten, ki se maže tudi po obrazu, uporablja tudi poleti, ko je sonce.

New Report

Close