Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Elevit, magnezij in omega 3 natal

Elevit, magnezij in omega 3 natal

Pozdravljeni!
Sem v 16. tednu nosečnosti z dvojčki, ves čas jemljem elevit, danes sem začela s kapsulami omega 3 natal. Ker imam občasne krče, sem v lekarni dobila magnezij. Kako vse tri stvari med sabo učinkujejo, ali se katera snov med sabo izključuje?

Hvala!

Spoštovani,Elevit Omega 3 in magnezij se med seboj ne izključujejo.Paziti je treba samo na dozo vit. D,ki se sešteva v prvih dveh izdelkih,vendar se v vašem primeru ne izključujeta(svetujem 1mehko caps omege 3).Magnezij za nosečnice mora bit v primeru,da jemljete šumeče tablete brez umetnih sladil.Priporočam Magnesol 150mg.Tudi Elevit vsebuje 100mgMg,tako,da dodatek Mg še vedno ne presega dnevne doze 0krog 300mg.Želim vam lepo nosečnost in veliko sreče!

Suzana Taseska, mag. farm.

Spoštovani!

Hvala za odgovor. V lekarni so mi dali Magnex citrate (okus maline+sladilo). Je to vseeno primerno zame?

nova
Uredništvo priporoča

Magnex 375 vrečke so registrirane kot prehransko dopolnilo in ne zdravilo, tako kot je registriran Magnesol 150mg. Glede na sestavine je Magnex varen,zelo dober izdelek, tudi sladilo sukralin je dovoljeno v nosečnosti,kljub temu,da je umetno sladilo.Izdelek lahko porabite do konca brez skrbi,vendar ,če simptomi ne minejo v času 1 meseca, vam svetujem,da se pogovorite z vašim ginekologom. Izdelek je novejši na trgu,tako,da še ni dovolj izkušenj v času nosečnosti.Magnesol je že leta na tržišču in tudi svetovan s strani ginekologov v primeru krčev.Tudi pri Magnesolu niso navedene indikacije za krče v nosečnosti,vendar so dolgoletne izkušnje pokazale varnost uporabe.Kot vemo so nosečnice zelo občutljiva skupina in velikokrat je potreben posvet z ginekologi,ki imajo več izkušenj in primerov iz prakse.

Suzana Taseska, mag. farm.

Pozdravljeni.

Ne želim odpreti nove teme in sem se odločila, da vas bom kar pod to temo prosila za nasvet.

Sem v začetku 4. meseca in bom pričela jemati priporočene tablete, ki sledijo v tem obdobju ter vse do konca nosečnosti. Do sedaj sem jemala Femibion 1 brez joda (brez joda zaradi lastne odločitve, ker so mi naključno odkrili manjšo cisto na ščitnici). Nadaljevala bi morala s Femibionom 2, ki pa vsebuje tudi jod – brez joda tega naj ne bi bilo. Po nekakšnem naključju sem dobila tablete PreMama Duo, ki ne vsebuje joda in ima veliko več vitaminov in mineralov.

Torej, imam Femibion 2 z jodom ter PreMama Duo brez joda… Katere tablete bi vi priporočali? Ali bi lahko oboje uporabila? V nadaljevanju bi poskusila s Femibionom 2 z jodom in kasneje PreMama Duo brez joda.

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor.

Spoštovani,oba izdelka sta kvalitetna in primerljiva,tako da je na vas katero prehransko dopolnilo vam bolj ustreza.Pre Mama Duo je novejši na našem trgu,vendar so povratne informacije zelo dobre s strani bodočih in doječih mamic.Izdelek zelo lepo prenašajo.Glede na vaše zdravstveno stanje ščitnice upam,da ste pod kontrolo zdravnika in če bi nastala kaka sprememba, bi vam lečeči zdravnik zagotovo svetoval dodatno jemanje joda,če bi bilo to potrebno..Tako,da z PreMama Duo dobite vse, kar je za to občutljivo obdobje potrebno kot dodatek.lp

Suzana Taseska, mag. farm.

Premama sem si tudi jaz sedaj vzela.Premama DUO. Vendar ne vem…. kaj je fora v tem, da so brez joda? Saj tudi jod človek potrebuje…?
Hvala.

Pozdravljeni!

Priporočen dnevni vnos joda za odrasle je 180-200 mikrogramov, kar večinoma dobimo s hrano v zadostni količini, saj uporabljamo tudi jodirano sol. Pri zdravih nosečnicah in doječih materah se potrebe po jodu povečajo, zato lahko jemljejo prehranska dopolnila, ki poleg vitaminov in drugih mineralov vsebujejo tudi jod. Vsem nosečnicam z motnjami v delovanju ščitnice pa pripravke z jodom odsvetujemo, saj lahko vplivajo na njeno delovanje. V takšnem primeru je nujen posvet z izbranim ginekologom.

Lep pozdrav,
Maja Zupan

Maja Zupan, mag.farm.

New Report

Close