Najdi forum

jaydess MV

Pozdravljeni!

Stara sem 22 let, pred nekaj dnevi mi je ginekologinja vstavila MV jaydess. Menstruacija mi je takrat že skoraj prenehala, po vstavitvi pa se mi zdi da je vsak dan močnejša. Poleg tega imam močne bolečine v spodnjem delu hrbta in občasne, ampak tudi močne bolečine v spodnjem delu trebuha. Čeprav verjamem da to ni nič takega pa me zanima, kako je običajno takoj po ustavitvi MV in koliko časa lahko pričakujem te bolečine in krvavitev.

Hvala za vašo pomoč!

Če vas hudo boli in če je krvavitev močna, ponovno obiščite ginekologa. Drugače pa telo potrebuje ene 3 mesece, da se ” privadi” na MV.

Pozdravljeni!
Odločam se glede kontracepcije po 1. porodu. Ginekologinja mi je svetovala Jaydess MV. Vem, da deluje 3 leta, zanima pa me, če se lahko v primeru želje po zanositvi prej (npr. po 2 letih) predčasno odstrani?
Hvala za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Lahko.

Pozdravljeni!
Zanima me v kolikšnem času po odstranitvi pa je priporočeno zanositi? je treba počakati vsaj pol leta ali leto, glede na to da je to hormonska zaščita? Kje se lahko najde še kaj več gradiva o tem v slovenskem jeziku?

Dobro je počakati vsaj 1 menstruacijo, to je vse.

Zdravo. Ali je možna zanositev med uporabo MV jaydess? Imam jutranje slabosti in nevem kaj bi to lahko bilo. Hvala

Kljub visoki učinkovitosti, je seveda možno vse. Naredite test za nosečnost. Slabost je lahko tudi stranski učinek Jaydess.

Spoštovani,

en mesec imam vstavljen vložek Jaydess. Vstavila sem ga 3 mesece po porodu še brez menstruacije.
Spremljajo me omotica in glavoboli večkrat tedensko, zadnjih 10 dni pa se mi po telesu delajo rdeče srbeče lise kot nekakšna alergična reakcija. Zadnji teden imam tudi močnejšo krvavitev, ki bi lahko bila menstruacija.
Ginekolog ne ve, za kaj gre, in pravi, naj počakam še mesec dni.

Ali je možna alergija na zdravilo Jaydess? Ginekolog omenja tudi možnost reakcije na menstruacijo?

Rečeno je bilo, da Jaydess nima vpliva na dojenje, opažam pa slabši oz. kasnejši izcejalni refleks, dojenčica se krega med dojenjem, kot da ji mleko ne ustreza.

Kaj svetujete?

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Poskušajte potrpeti 3 mesece. Alergija na jaydess je zelo malo verjetna. Na dojenje po navodilih proizvajalca naj ne bi imela vpliva. Srečno.

Pozdravljeni,

En teden nazaj mi je zdravnica vstavila Jaydess. Ker grem na daljse potovanje ravno ko naj bi imela menstruacijo, me zanima, ce je mozno poleg jaydessa uporabiti se tabletke za prestavitev menstruacije?

Najlepsa hvala za odgovor!

Lp

Pozdravljena!

Lahko jih uporabite.

Matjaž

Pozdravljena,

1 mesec imam vstavljen MV Yadess. Imela sem en dan nek rjav izcedek, sedaj imam perilo. Ampak mene bolj zanima ali lahko MV povzroča: vrtoglavico, težave z ravnotežjem, glavobole, slabo počutje, slabšo koncentracijo, meglen vid, polivanje in prekomerno znojenje,… sedaj me že 2 dni poliva, tako, da si zjutraj v službo nosim dodatna oblačila, da se prezoblečem. Znojenje pa itak tak močno, da sem vsa mokra pod pazduhami…. kdaj nekje se stanje stabilizira?

Ste kontrolni pregled že imeli?
Načeloma Jaydess sprošča tako malo hormonov, da bi vse te stranske učinke kar malo težko pripisali vložku. Vsi ti simptomi bolj delujejo kot neka viroza, sploh če trajajo samo par dni.
Ampak glede na to, da imate meglen vid, če ta traja že cel mesec (ali pač ne?), je smiselno obiskati ginekologa. Glavoboli, rahla slabost, spremembe razpoloženja po navadi zginejo po treh mesecih uporabe.
Če se vam stanje slabša, pa le k zdravniku, lahko tudi osebnemu.

Spoštovani,

ponovno se obračam na vas. Sedaj imam vstavljen vložek že 5 mesecev in večina težav je izzvenela. 🙂
Skrbi me, ker so se ponovno pojavile enodnevne krvavitve skoraj vsak teden, menstruacije pa še ni.
Muči pa me tudi povečano izpadanje las že 5 mesecev. To je navedeno kot stranski pojav v navodilih, pa me zanima, ali je zadeva prehodnega značaja ali naj bi bilo izpadanje las stalno prisotno.

Sicer se ne bi tako obremenjavala s tem, pa sem po prenekanju s Femodemom izgubila tretjino las. 🙁
Vem, da je po porodu običajno izpadanje las, vendar bi se v sedmih mesecih hormoni že mogli urediti.

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljena!

Ginekologinja dr. Korenjak Lepoša ne odgovarja več tukaj. Žal ne vem, kako se bo vse skupaj obneslo pri vas v bodočnosti glede izpadanja las. Morda je izpadanje las povezano tako z MV kot z nosečnostjo? Če dojite, je odsotnost menstruacije pričakovana. Pogovorite se z vašim ginekologom.

Matjaž

Spoštovani,

V četrtek 3.3.2016 so mi vstavili zdravilo jaydess, približno dvajset minut kasneje so se mi pojavili grozni krči zaradi katerih sem morala nazaj v bolnišnico kjer so preverili če je sidro pravilno nameščeno ter mi v žilo spustili zdravilo. Zanima me ali je normalno da imam vsakodnevne popoldanske krče? Hvala za odgovor

Pozdravljeni!

Vzamite kake analgetike (npr. Nalgesin-S, 2 x zjutraj, 2 x zvečer), če v 2-3 dneh ne bo bolje, se vrnite na kontrolo.

Matjaž

Pozdravljeni.
Stara sem 20 let in Jaydess imam vstavljeno več kot 4 mesece. Takoj po vstavitvi sem imela nekaj dni rjavkast izcedek, kar se je občasno ponavljalo še okoli dva meseca. Menstruacije nisem imela še nikoli od vstavitve. Je to normalno? Je priporočljiv pregled ali pa menjava kontracepcije?
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni!

Odsotnost menstruacije je bolj pogost učinek pri Mireni, ki vsebuje bistveno več hormona, a se lahko tudi pri Jaydes. Zamenjava kontracepcije zaradi tega ni potrebna, pravzaprav ste lahko zadovoljni z učinkom.

Matjaž

New Report

Close