Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija prenehanje jemanja KT cerazette

prenehanje jemanja KT cerazette

Pozdravljeni, 5 let sem jemala KT Diane, zdaj že pol leta uporabljam Cerazette.
Rada bi prekinila z jemanjem KT, ker nimam partnerja,pa me zanima kdaj jih lahko preneham jemati in kakšni so lahko stranski učinki glede na to da sem jih jemala 6 let?

Kadar želite. Pojavila se bo odtegnitvena krvavitev in nato bo čez približno 4 tedne menstruacija. Stranskih učinkov ob prenehanju jemanja ne pričakujemo.

hvala za odgovor ! 🙂

nova
Uredništvo priporoča

lep pozdrav,jemljem kt lyndinete za skoraj 3 leta,pa me zanima ce bi prenehala z pitjem,u kolkem casu se telo scisti da lahko zanosim…
hvala

Ponavadi se ovulacije pojavijo takoj, tako da teoretično lahko zanosite že v prvem ciklusu. Vendar ponavadi svetujemo, da se počaka vsaj 1. menstruacija.

Stara sem 40 let, mati 3 otrok, kadilka. Jemala sem cerazette tablete in sem bila z njim zadovojna. Nobenih težav😊Pred enim mesecem sem prenehala z jemanjem cerazette, ker se jih ne da dobit. Predvidevala sem, da bo v roku enega tedna menstruacija. Pa jo še vedno (1 mesec) nimam. A je to normalni???

V enem mesecu običajno nastopi ovulacija in posledično menstruacija, a se včasih zgodi, da ni tako, kot pričakujemo. Če niste noseči lahko na menstruacijo počakate 2-3 mesece.

Matjaž

Pozdravljeni,

Kdaj okvirno se lahko pričakuje menstruacija, po prenehanju jemanja tabletk Cerazette (jemala sem jih dobri 2 leti)? In v kolikšnem času po prenehanju se lahko odločim za otroka (po kolikšnem času se telo »očisti«)?

Lep dan še naprej 😉

Pozdravlujeni!

Menstruacija običajno nastopi kot sicer, zanosite lahko takoj, ko vam uspe.

Matjaž

Težava je ravno v tem, da odkar jemljem tabletke, menstruacije sploh nisem imela in ne vem kdaj jo lahko pričakujem. V roku enega tedna, meseca ali je pri vsaki uporabnici drugače?

Recimo v roku enega meseca.

Matjaž

Hvala. 😊

Živjo,

Pred dobrim tednom sem prenehala z jemanjem KT Cerazette. Do sedaj se odtegnitvena krvavitev še ni pojavila. Je to normalno?

Hvala.

Živjo!

Če niste noseči (kar je malo verjetno), potem lahko na vzpostavitev naravnega ciklusa mirno počakate nekaj mesecev.

Matjaž

Pozdravljeni,

Nekje pred 3 meseci sem prenehala z jemanjem kt Cerazette. V prvem mesecu sem dobila blago krvavitev, nato naslednji mesec redno menstruacijo. Sedaj pa menstruacija zamuja približno en teden. Je možno, da se ciklus še ni vzpostavil?

Lp

Pozdravljeni!

Glede na to, da ste dobili menstrucijo 2x po zaključku jemanja KT bi rekel, da se je ciklus že vzpostavil. Kar seveda ne pomeni, da se kdaj ne bi mogel iztiriti, morda je bila tokrat ovulacija kasneje, morda je ni bilo ali je bila nepopolna. Če niste noseči lahko počakate 3 mesece preden karkoli ukrepate.

Matjaž

Pozdravljeni,

Po prenehanju jemanja kt cerazette sem dobila odtegnitveno krvavitev in kasneje še dve menstuaciji (ena na 28 dan druga na 33 dan), sedaj pa tretja zamuja približno 10 dni. Nosečnost izključena. Tabletke sem jemala približno 3 leta. Naj še počakam ali naj se obrnem na svojo ginekologinjo?

Lp,

Pozdravljeni!

Če nimate drugih težav, če je nosečnost izključena in če ravno ne delate na otroku, potem lahko mirno počakate vsaj 2-3 mesece. No, seveda se lahko tudi obrnete na ginekologa, da ne bo izpadlo da vas od tega odvračam…

Matjaž

New Report

Close