Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija pozabljena cerazette tabletka, drugačne informacije.

pozabljena cerazette tabletka, drugačne informacije.

Pozdravljeni,

žena je v ponedeljek pozabila vzeti tabletko cerazette, vzela jo je v torek in sicer z več časa kot 12ur razlike, včiraj(petek) sma imela nezaščiten spolni odnos, in me zanima če je mozno da bi zanosila,
in sicer ko sem brskal po netu, sem zasledil 48(2dni) naj bi bila dodatno zaščitena, tudi kontakrital sem
http://www.fpa.org.uk/ ki so mi rekli da 48ur, malo prej pa sem bral v navodili da 7 dni…
sedaj pa….kdo ima prav?

48 ur po vzeti pozabljeni tabletki potrebujete dodatno zaščito. Ker se je SO zgodil kasneje, je bila zaščita znova dobra.

Pozdravljeni,

jemljem kontrac.tablete cerazettecin sicer sem v cetrtek 19.2. Pozabila popiti tabletko. V petek sem spila potem 2 odeenkrat. Zanima me koliko ur rabim dodatno zascito? Hvala za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena!

Potrebno je 48 ur dodatne zaščite.

Matjaž

Pozdravljeni,

Zanima me kdaj je priporočljiva 48 urna zaščita in kdaj 7 dnevna dodatna zaščita pri KT Cerazette?

Hvala za dogovor in lep dan še naprej 😉

Pozdravljeni!

Načeloma za gestagenske kontraceptive (POP) res velja 48 urna dodatna zaščita, a Cerazette so v principu delovanja zelo podobne kombiniranim kontraceptivom, zato v izogib dvomom in tuhtanjem predlagam 7 dni, da je čim manj zmede. Seveda je odvisno tudi od posameznega primera, če dodatno zaščito sploh potrebujete.

Matjaž

New Report

Close