Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Spolni odnos, počen kondom in jutranja tabletka

Spolni odnos, počen kondom in jutranja tabletka

Pozdravljeni!
17.5. sva s fantom imlea spolni odnos, pri katerem pa nama je počil kondom. Fant ni ejakuliral, to pa so bili po izračunih moji plodni dnevi (mensturacijo dobim približno na 38 dni, prvi dan zadnje menstruacije je bil 26.4.). Takoj zutraj sem vzela norlevo tabletko in 23.5. zvečer se je prvič pojavila roza/rjavkasta sluz oz. izcedek.. je možno da je to vgnezditvena krvavitev in da sem noseča? hvala za dogovor.

Pozabila sem dodati da se ta izcedek še pojavlja vsake toliko ur, še danes (24.5.). lp

Pozdravljeni,
najverjetneje gre za krvavitev zaradi urgentne kontracepcije. Če vam izostane menstruacija vseeno naredite test za nosečnost. Srečno

nova
Uredništvo priporoča

17.7 sva imela s fantom spolni odnos, počil je kondom, zato sem po 25 urah vzela escapelle tabletko, po enem tednu sem dobila vmesno krvavitev, sedaj pa mi menstruacija zamuja 8 dni, test je pokazal negativno..
naj povem da imam menstruacijo drugače redno..
Je pa res, da imam že par dni vse znake prihajajoče menstruacije in to me še dodatno muči..

vse skupaj postaja že precej stresno..

lepo vas pozdravljam in že vnaprej hvala za odgovor

Čez kakšen teden ponovite test, če seveda ne bo prišla menstruacija.

Pozdravljeni

6.10 sva z fantom imela spolni odnos, pocil je kondom, naslednje jutro sem vzela norlevo tabletko ( preden je minlo 12h ) .. menstruacijo sem dobila en dan prej kot ponavadi. Kaksna je verjetnost nosecnosti?

Lp

Hvala za odgovor

Pozabila sem omeniti, da je bil zadnji ploden dan.

Lp

Če ste dobili menstruacijo najverjetneje niste noseči. Če vas skrbi naredite test za nosečnost.

Pozdravljeni!

Z punco sva imela včeraj spontani spolni odnos, vendar ni bilo niti približno da bi lahko prišlo do izliva. Vendar mi je noč dala razmišljati, da sem pred tem imel izliv semena v kopalnici. Od tega trenutka je minilo vsaj 2 uri, vmes sem šel lulat. Zanima me, ali je možno da bi lahko prišlo do nepričakovane nosečnosti, kljub temu da jemlje punca KT yasminelle. Menstruacijo je imela prejšnji teden. Če že, kako naj si pomagava, saj sam tega punci še nisem priznal..

Hvala za Vaš odgovor in vas lepo pozdravljam.

Če redno jemlje KT, je verjetnost zanositve zelo zelo majhna tudi če priďe do izliva v nožnico (v ta namen se KT tudi jemljejo).

Pozdravljeni,

s fantom sva imela spolni odnos 22.11. in nama je počil kondom, prišlo je do izliva v nožnico, v roku 2 ur sem vzela jutranjo tabletko escapelle. Svojo zadnjo menstruacijo sem imela 1.11. in je trajala 5 dni (torej je spolni odnos najbrž bil izven plodnih dni in po ovulaciji), običajno imam ciklus dokaj nereden, ker že pol leta ne jemljem več kontracepcijskih tabletk, a kljub temu ponavadi menstruacijo dobim v roku 28-30 dni.
Ta vikend, 29. in 30. nov, sem torej nestrpno pričakovala menstruacijo (kot znamenje, da nisem noseča), menstruacije ni bilo, zato sem včeraj 3. 11. opravila test nosečnosti, ki pa je bil negativen. Danes (torej 13 dni po spolnem odnosu) se je pa pojavila blaga rjavo-rozasta krvavitev, zadnje 3 dni pa imam vse znake kot običajno pred menstruacijo (ščemenje v spodnjem delu trebuha, rahlo boleče prsi, slabo razpoloženje in kup mozoljev).

Kakšna je verjetnost zanositve? Je test nosečnost dokaj relevanten? Je možno, da menstruacija zaostaja zaradi jutranje tabletke, ki je bila vzeta po ovulaciji? Kaj pomeni takšna šibka krvavitev?

hvala za odgovore

Če ne bo menstruacije ponovite test čez nekaj dni. Izostanek je lahko posledica tabletk.

Pozdravljeni,

28.11. je med spolnim odnosom zdrsnil kondom. Ker nisva bila prepričana,da seme ni prišlo v nožnico, sem po 12h urah za vsak slučaj vzela Norlevo. 3. 12. se je zgodba s kondomom ponovila, vendar sva bila tokrat oba prepričana,da je seme prišlo tudi v nožnico. Ker sem imela ravno tisti dan po izračunih ovulacijo sem takoj odšla v lekarno, povedala kaj se je zgodilo in prosila za nasvet. Farmacevtka mi je predlagala še eno tableto Norlevo, ki sem jo tudi takoj vzela. Sedaj pa me močno skrbi, kakšen vpliv bosta imeli obe tableti na moj organizem? Vem, da sem zaužila veliko koncentracijo hormonov in to 2x v razmaku 5 dni. Zaenkrat nimam še nobenih stranskih učinkov, razen utrujenosti in tiščanja v spodnjem predelu trebuha, kar pa je lahko posledica živčnosti. Dodatne kontracepcije ne jemljem, imam 28 dnevni menstruacijski cikel. Prosim, če mi lahko odgovorite na to ali bodo za moj organizem in cikel kakšen dolgoročne posledice in kolikšna je možnost, da bi bila kljub obema tabletama noseča?
Lep pozdrav in hvala za odgovor!

Pozdravljeni, tudi jaz bi prosila za nasvet. Jemljem kontracepcijske tabletke Belara. Pred prejšnjo tablico sem tisto 7dnevno pavzo podaljšala za nekaj več kot 12 ur. Četrti dan jemanja tabletk, ki je bil tudi ravno en teden po menstruaciji sva imela nezaščitene spolne odnose. Sicer mi je ginekologinja rekla, da cca 12 podaljšana pavza naj ne bi vplivala na zaščito, ampak sem bila precej zaskrbljena in sem okoli 50 ur po odnosu vseeno vzela jutranju tabletko – escapella. Po tabletki sm imela malo krčev, ni pa blo nobenih vmesnih krvavite. Po končani prejšnji tablici sem dobila menstruacijo točno na dan kot je treba, ampak je bila krajša in šibkejša kot ponavadi in zraven precej rjavkat izcedek. Še vedno sem v dilemi ali naj vseeno opravim test ali je vzrok za takšno menstruacijo urgentna tableka?

@ charlemagne: Lahko, da boste imela kaj motenj ciklusa, drugic ali večjih težav pa ni pričakovati. Urgentna kontracepcija se sme uporabiti večkrat v ciklusu, a se to seveda odsvetuje. Če bo menstruacija zamujala vseeno naredite test za nosečnost, ker majhna verjetnost vseeno obstaja.
p.s. zamenjajte znamko kondomov ali se odločite za drugo obliko kontracepcije.


@Limona5
: Lahko je vzrok urgentna tabletka. Če vas zelo skrbi pa lahko vseeno opravite test za nosečnost.

Pozdravljeni!

Včeraj sem imela spolni odnos pri katerem je počil kondom. Po 12 urah sem vzela tabletko Escapelle, jutri pa naj bi dobila menstruacijo. Zanima me kdaj naj opravim test nosečnosti in kako bom vedela če je tabletka delovala ter kdaj naj pričakujem menstruacijo (če bo zaradi tabletke zamujala itd.).

Najlepša hvala za odgovore.

Pozdravljeni!
S fantom sva imela 30.12 spolni odnos. Zgodilo se je da je kondom počil. Na srečo sva to opazila pred izlivom. Že tretji mesec uporabljam zaščito NuvaRing. Zanima me kolikšna je možnost zanositve saj na otoka še nisem pripravljena.
Najlepsa hvala

Pozdravljeni,

S fantom nama je počil kondom. Mislim, da sem to takoj začutila in se odmaknila. Ampak nisem sigurna, če je počil v meni ali zunaj. To je bilo pred izlivom. Moram iti h ginekologu na pregled , po tabletko in koliko je možnosti za nosečnost?
Hvala!

Pozdravljena!

Če je bil odnos brez izliva, potem je možnost nosečnosti majhna. Kako majha? Ne vem. V dvomih se zaužije “jutranjo” tabletko, dobite jo brez recepta v lekarnah, če ste starejši od 16 let.

Matjaž

Pozdravljeni,
24.2. sva s fantom imala spolni odnos in nama je počil kondom, naslednje jutro sem vzela Norlevo. Danes zjutraj pa se je pojavila kar močna krvavitev, menstruacijo pa bi morala dobiti šele čez 14 dni. Je to normalno? Bi mogoče morala na pregled k ginekologu?
Hvala!

New Report

Close