Najdi forum

Belara

Pozdravljeni

zanima me ali so pri nas tabletke Belara plačljive in kako se razlikujejo od tablet Diane 35?

Pozdravljeni,
tabletke Belara lahko dobite na zelen recept, kar pomeni, da strošek krije zavarovalnica. Belara se od Diane 35 razlikujejo po malenkost nižjem odmerku etanilestradiola ter po drugi učinkovini v tabletki, ki je klormadinon acetat (gestagen z antiandrogenim in antionadotropnim učinkom). Podobno kot Diane 35 naj bi tudi Belara poleg kontraceptivnega učineka imela še antiandrogeni učinek (pomaga pri aknah).

Hvala za vaš odgovor.
Sem pa malce zmedena, klicala sem mojo ginekologinjo in pravi, da so te tabletke za enkrat še plačljive in naj raje vzamem Jasmin. Nekako sem bila že odločena za Belaro saj naj bi imela še pozitiven učinek na kožo (problem z aknami v odrasli dobi).

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
tabletke Belara so od konca februarja na pozitivni listi in tako dostopne z zelenim receptom. Poskušajte to prijazno prenesti svoji ginekologinji.
Srečno

pozdravljeni,
Rada bi našla primerne kontracepcijske tabletke. Probala sem yasminelle, logest in zdaj na koncu yaz. Po yasminellu je bilo pol leta super potem sem imela grozna nihanja rapoloženja ter nizek libido, ko sem zamenjala za logest mi je bolj izrazito zastajala voda(kar se je kazalo tudi s celulitom) in nato mi je ginekologinja predpisala yaz(čeprau je to isto kot yaz le shema je drugačna) sedaj sem se skoraj 10 kil zredila, rapoloženje je katastrofa, akne na udaru, ter neprestane vmesne krvavitve ter vaginalna vnetja(največkrat kar med menstruacijo kar je sila neprijetno!), ter zelo izrazite dismenoreje s slabostjo bruhanjem itd… slišala sem za nove tabletke belara in me zanima če bi bilo to primerno zame, ker naj bo bile dobre pri težavah s kožo in naj nebi višale teže, ter izboljšale stanje dismenoreje.
hvala za vaš odgovor ter lep pozdrav

Belara so uradno indicirane samo kot kontraceptiv, a jih prodajalec oglašuje tudi kot “dobre pri težavah s kožo”. Nekaj študij na to temo obstaja. Lahko poskusite. V Sloveniji večjih izkušenj s tabletko še nimamo.

Ali je pri jemanju tablete Belara normalno da imaš prvi mesec jemanja tablet vmesne blage krvavitve? Ima katera izkušnje s tem? Kako kaj pri vas vpliva na težo?

Svetujemo, da tabletke jemljete vsaj cikluse, da se res vidi kako telo reagira na njih.

Kar nekaj časa sem uporabljala kontracepcijo CILEST. Ker pa so te tabletke v začetku poletja odstranili iz lekarniških polic, sem dobila STEDIRIL. ( nekoč sem že uporabljala ). Ker sem imela hude glavobole sem se oglasila pri ginekologinji, mi je predpisala BELARA. Naj povem, da še tabletk niti ne pojem dop konca že krvavim, krvavim pa ves čas, se pravi tam okrog 9 dni, tudi še takrat ko že vzamem novo škatlico.Opazila pa sem tudi neprijeten vonj iz nožnice, kar do zdaj nikoli nisem imela. Nevem če bi bilo boljše potrpeti glavobol in iti nazaj na Stediril ali ukrepati s čim drugim. Baje, da Cilesta več ne bo v lekarnah.

Lepa hvala za Vaš odgovor

Nove tabletke naj bi poizkusila jemati 3 mesece, preden sklenete, da vam ne ustrezajo. Če imate ob Stedirilu glavobole, vam ga odsvetujem. Cilest so res šle iz trga, a obstaja še precej možnosti. Najbolje bo, če obiščete ginekologa.

Oj, js jemljme Belara tabletke že tretji mesec in so čisto super. Nobenih stranskih učinkov in nič, preverjeno pa delujejo tudi na aknasto kožo, pr meni se je nastanek aken in mozoljev vidno zmanjšal. Dobijo pa se na recept in niso plačljive.

Lp 🙂

Lep poozdrav,jaz bi mogla zaceti jemati tabletke Belara ,cakam na prvi dan men.,zdaj je minilo ze tri
meseca od zadnje,naredila sem test in nisem noseca,zanima me alu lahko vzamem prvo tabletko
ali moram pocakati prvi dan men.

Če preverjeno niste noseča, jih lahko začnete jemati kadarkoli, a prvih 7 dni jemanja potrebujete dodatno zaščito.

Pozdravljeni,

Stara sem 22 let in pred skoraj letom in pol sem prenehala z jemanjem kontracepcijskih tablet Logest (jemala sem jih približno 3 leta). Pred jemanjem tabletk sem imela redno menstruacijo (točno na 28 dni), čeprav je bila dolga in boleča. Tabletke so mi dobro služile, vendar sem se odločila, da preneham z jemanjem, saj zaščite v tistem času nisem potrebovala. Po prenehanju jemanja tabletk menstruacije nisem dobila več kot pol leta, zato sem obiskala ginekologa, ki je ugotovil, da imam na jajčnikih nekaj cist. priporočil mi je, da ponovno začnem z jemanjem tabletk. Naj povem, da sem dobila veliko majhnih mozoljev po vsem obrazu in da se mi je začela povečevati tudi poraščenost (predvsem po trebuhu). Ginekolog mi je predpisal Belaro, vendar je nisem začela jemati takoj, saj sem nekaj dni zatem dobila menstruacijo.

Od tega je zdaj že kako leto in menstruacije imam vedno bolj redne, zadnje tri so bile že na 28 dni. Tabletk nisem začela jemati, saj me skrbi, da bi bilo po naslednjem prenehanju samo še huje, sploh ker gre za “močnejše” tabletke. Poleg tega ne razumem, zakaj me ginekolog ni hotel poslati na dodatne preiskave, ki bi ugotovile, ali gre za sindrom policističnih jajčnikov (naj povem, da sem športnica in da težav z odvečno težo nikoli nisem imela-bolje rečeno, sem še zmeraj nekoliko presuha, kljub temu da pojem res veliko).

Zanima me, ali bi mi svetovali, da preden zopet pričnem s kakšnimi tabletkami vseeno obiščem endokrinologa? Morda je pomemben podatek tudi ta, da imam občasno težave s ščitnico, ki enkrat dela preveč, drugič premalo. Vsekakor pa bi rada ukrenila nekaj s kožo, ki se nikakor noče povsem popraviti in pa seveda s poraščenostjo, ker zadnje leto sploh ne upam več obleči kopalk. Belara bi verjetno pomagala, toda za kakšno ceno?

Hvala za odgovor.

Kontracepcijske tabletke rešijo težave samo začasno oziroma dokler jih jemljete. Pogost stranski učinek je izostanek menstruacije po prenehanju jemanja tabletk. Pretehtajte kaj vam je ljubše: lepota ali naraven ciklus?

zdravo,
Zanima me ena stvar. Prvič bom začela jemati tabletke in sedaj le še čakam na menstruacijo. Zanima me v koliko časa od pričetka menstruacije moram vzeti prvo tabletko, saj če dobim menstruacijo ob polnoči, tablete pa želim jemati ob 8h zvečer to storim naslednji dan ali vzamem ob polnoči, naslednji dan pa ob osmih?
hvala za odgovor 🙂

Če želite jemati tabletke ob 8 zjutraj, počakajte potem ko dobite menstruacijo, prvo 8 uro zjutraj.

Pozdravljena!

jemljem KT Belara že 9 mesecov, in sedaj prvič se mi je naredilo da mam en tedn pred koncam tablice močno krvavitev z bolečinami (med menstruacijo nimam nikoli krčev in nobenih problemov) 3 tedne mi je že vsak dan slabo od jutra do večera, jem zelo malo, hrana ki jo obožujem mi ne paše, kofeina ne prenesem, čokolado bi dala v vsako stvar…bolijo me prsi, imela sem rahle krče in bolečine na levi strani v predelu jajčnika….sedaj pa že 2 dni močno krvavim z bolečimi krči, analgetiki ne pomagajo…spolne odnose sem imela skoraj vsak dan, vedno je končal vame…. kakšen predlog kaj narediti? kaj bi to lahko bilo? hvala za odgovor

Naredite test za nosečnost.

Pozdravljeni
Danes bi morala vzeti še zadnjo tabletko Belara pred 7-dnevnim premorom. Ker se mi je ena tabletka izgubila me zanima ali bom zaščitena še naprej, če začnem s premorom dan prej, torej že danes, in sedmi dan normalno začnem naprej jemati tabletke?
Za odgovor se že vnaprej zahvaljujem

New Report

Close