Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija escapelle in zamujanje menstruacije

escapelle in zamujanje menstruacije

Pozdravljeni!
Zadnji dan menstruacije sem imela s fantom nezasciten SO pri katerem ni prislo do izliva, a sem vseeno iz previdnosti 48 ur po odnosu vzela tabletko escapelle. Nekaj dni po zauzitju sem dobila vmesno krvavitev ki je trajala nekaj dni. Zanima me ce obstaja moznost nosecnosti. Menstruacija mu zamuja ze 7 dni, a imam zelo nereden ciklus in se to zgodi veckratHvala za pomoc!.

Spoštovani,
verjetnost zanositve takoj po menstruaciji je zelo zelo majhna. Če vas skrbi bo najbolje, da naredite test za nosečnost.
Srečno

Pozdravljeni, imam podoben problem z izostajanjem menstruacije. Imela sem spolni odnos pri čemer je počil kondom, izliva ni bilo, a sem iz previdnosti vseeno vzela jutranjo tabletko Escapelle (v prvih 12urah po odnosu). Teden za tem se je pojavila vmesna? krvavitev, ki je bila enako močna in je trajala 7 dni, kot ponavadi. Pojavila se je tudi teden dni pred rednim ciklusom. Ker je redna menstruacija zaostajala več kot 5 dni, sem opravila nosečnostni test, ki je bil negativen. Danes je minilo že več kot mesec dni od tiste krvavitve in me zanima, kaj bi lahko bil vzrok za tak izostanek. Menstruacije imam drugače redne, nisem pa nikoli jemala kontracepcijskih tabletk, ob tem pa jemljem še imunosupresive kot redna zdravila.

Lep pozdrav in hvala za vaš odgovor!

Pozdravljena!

Nujna kontracepcija včasih povzroči motnje menstrualnega ciklusa v obliki vmesnih krvavitev oz. zamudo menstruacije. Včasih menstruacija zamuja zato, ker ni bilo ovulacije, včasih zaradi nastanka luteinske ciste. Zaradi tega se ne bi vznemirjal, menstruacija bo že prišla, če je ne bilo 3 mesece, se posvetujte z ginekologom.

Matjaž

Pozdravljeni,

Zadnjo menstruacijo (regulirano s kontracepcijskimi tabletkami Yarina), sem imela 22.-27.4.
Z novim ciklom tabletk sem začela v četrtek, 26.4., vendar se mi je po neumnosti zgodilo, da sem eno pozabila vzeti teden dni zatem, torej v četrtek, 2.5. Tableto sem v petek vzela normalno, dve pa po navodilih šele v soboto, saj sem se šele tedaj zavedela, da sem eno preskočila.

Težava je sledeča.
Nezaščitena spolna odnosa sem imela v noč iz petka na soboto (3.-4.5.) ter v soboto zjutraj (4.5.).
Danes, 6.5. (torej pribl. 60 ur po prvem odnosu) sem vzela Escapelle tableto, medicinska sestra pri ginekologu pa mi je naročila, naj z Yarino nadaljujem normalno od tega večera.

Ob tem imam nekaj vprašanj.

1. Ali se dan, ko sem pozabila tabletko, šteje že kot ‘varni’ drugi teden, kjer se naj zaščita ne bi zmanjšala ob preskoku ene tablete? Sama sem bila raje previdna in se pri nadaljnjih spolnih odnosih zaščitila z drugim sredstvom.

2. Kolikšna je, po napisanem sodeč, približna možnost za nosečnost?

3. Ali naj sedaj kontracepcijo stalno jemljem zvečer?

4. Ali naj po Escapelle pričakujem krvavitev? Kolikor vem, slednja NI zagotovilo, da nosečnosti ni, prav tako naj bi ji po ciklu tabletk sledila normalna menstruacija (v kolikor nisem noseča).

Najlepša hvala za vsakršno pomoč.

Pozdravljena!

26.4. ni četrtek, ampak petek. Na kontraceptivno zaščito se lahko zanesete, ko zaužijete vsaj 7 zaporednih tabletk. Če bi 1. tabletko vzeli v četrtek 25.4. bi zamujena tabletka 2.5. ne imela nobenih posledic. Možnost nosečnosti je kljub vsemu izjemno majhna. Če že uporabite nujno kontracepcijo, potem jo uporabite čim prej. Sicer deluje tudi do 72 ur, a je takrat učinkovitost manjša. KT jemljite, kot vam odgovarja, lahko zvečer. Po nujni kontracepciji lahko pride do krvavitve ali pa tudi ne. Za vsak slučaj naredite test, če med tedenskim premorom ne bi bilo odtegnitvene krvavitve.

Matjaž

Zivjo..menstruacijo sem imela od 26.7.do 1.8. In zadnji dan menstrucije sva s fantom imela spolni odnos pri katerem je kondom pocil. 7 ur po odnosu sem vzela tablerko escapelle in 5 dni po tabletki sem opazila krvavitve ker menstruacija po 8 dnevih ne more bit. Je to posledica tabletke? Je kaksna moznost zanositve? Rabim nujno odgovor hvalaa lp

Krvavitev je posledica tabletk. Verjetnost zanositve je zelo majhna razen, če imate zelo kratke cikluse.

tudi moja partnerka je vzela tabletko escapelle in po 7 dneh dobila M,je to normalno????

Tudi jaz imam eno vprašanje. Pred dvema mesecama sem imela SS. Ginekologinja nama je svetovala naj naslednjo nosečnost načrtujeva po 3 menstruacijah. Ker nama je med spolnim odnosom poačil kondom sem vzela escapelle. Po 20 dneh od prejšnje M sem dobila krvavitev ki je enaka menstruaciji in ne vem ali je vmesna krvavitev ali M. Zato me zamima ali se vmesna krvavitev smatra kot menstruacija. In lahko stejem kot en cikel

Zivjo..

Imam eno vprasanje…menstruacijo sem imela 19.7.-22.7. in sicer jo imam redno. Na petek zvečer, 28.7. sva imela s fantom zaščiten spolni odnos, a ko mu je prišlo nisva takoj dala ven kondoma in med tem je počil. V roku 40 min sem vzela tabletko escapelle. Zanima me kolikšna je v tem primeru možnost zanositve, če se je to zgodilo 9 dan po začetni menstruaciji?? Ali je tabletka escapelle zanesljiva???
rabim nujen odgovor.. Hvalaa!

Živjo!

Prav ste naredili, da ste uporabili nujno kontracepcijo. Možnost nosečnosti je majhna. Če ne bo menstruacije, naredite test.

Matjaž

Pozdravljeni!
S punco sva imela nezasciten spolni odnos zato je vzela naslednje jutro tableto escapelle. Menstruacija ji je zamujala 7 dni zato je opravila test nosecnosti , ki je bil negativen. Vendar menstruacija zdaj po vec kot 10 dneh se vedno ni prisla, bi to lahko se vedno pomenilo moznost nosecnosti?
Hvala za odgovor

Pozdravljeni!

Nujna kontracepcija lahko včasih povzroči nastanek luteinske ciste (nič nevarnega), ki zadržuje menstruacijo. Za vsak slučaj čez teden dni ponovita test, če je negativen, lahko v miru počakata na menstruacijo, bo že prišla.

Matjaž

Hvala lepa za pomoc!
Lep pozdrav

Pozdravljeni!

Menstruacija je prišla, še preden je 1 teden minil, zato testa nisva ponovila, vendar pa ima punca krče pri menstruaciji, ki jih ponavadi ni imela nikoli in tudi menstruacija je močnejša. Je to tudi lahko posledica tabletke ali lahko pomeni to še kakšno možnost za nosečnost??
Hvala lepa za odgovor

Pozdravljeni!

Če je ta krvavitev res menstruacija, potem punca ni noseča. Krči so vedno možni in vse je enkrat prvič. Če punca še nima ginekologa, je sedaj pravi čas, da si ga izbere, tako se bo lahko nanj obrnila ob morebitnih težavah, pa tudi posvet o varni spolnosti bo prav prišel (če prav domnevam, da sta oba še mlada).

Matjaž

Hvala lepa za vso pomoc!

Lep pozdrav

Pozdrauljeni,

Teden po menstruaciji sva s fantom imela nezasciten spolni odnos. Do izliva ni prislo ampak sem za vsak slucaj vzela po 5 urah jutranjo tabletko escapelle. Po 5dneh sem dobila umesne krvavitve, ki so trajale 3 dni (brala sem da je to posledica tabletke). Menstruacija mi zamuja ze 2tedna zato sem vceraj naredila test, ki pa je bil negativen. Pocutim se normalno nubenih slabosti, obcutljivih prsi, imam pa usak dan blage bolecine v trebuhu obcutek ko da bom dobila menstruacijo ampak je sezmeraj ni. Me lahko skrbi, da menstruacija se ni prisla?

Hvala ze za v naprej

Pozdravljeni!

Morda je nastala luteinska cista, dokler vztraja, ne bo menstruacije. Pa nič hudega, pomembno je, da niste noseči.

Matjaž

New Report

Close