Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija nuvaring obročki in menstruacija

nuvaring obročki in menstruacija

Pozdravljeni!

Obročke nuvaring uporabljam 11 mesecev. Nad njimi sem navdušena, do sedaj nisem imela nikakršnih problemov. Se je pa ta teden zgodil incident in pojavil se je tudi problem. Incident je naslednji – obroček nuvaring mi je med spolnim odnosom padel ven, brez njega sem bila približno 8 ur. Naslednji dan sem dobila menstruacijo, čeprav bi jo morala dobiti šele čez (natanko) teden dni na dan, ko bi si dala obroček ven. Zanima me, ali obstaja nevarnost zanostitve in kaj naj naredim – si vzamem obroček ven že sedaj, ali počakam na dan ko bi si ga morala dati ven? Kdaj naj začnem nuvaring obročke spet uporabljati?

Hvala Vam za pomoč in odgovor.

Lp

Pozdravljena!

Če prav razumem, ste imeli obroček vstavljen vsaj 2 tedna ali celo več, nato ga 8 ur niste imeli, nato pa ste istega znova vstavili v nožnico?

Uradna navodila v vašem primeru so takšna, da če je obroček izven nožnice za več 3 ure, potem imate na voljo dve alternativi: vstavite novi obroček in ga imejte vstavljenega 3 tedne (odtegnitvene krvavitve verjetno ne bo, je pa možno mazanje perila) ali pa naredite 7-dnevni premor in nato vstavite nov obroček. V obeh primerih uporabljajte kondom v naslednjih 7 dneh.

Uradna navodila so zelo stroga. Moje mnenje je, da teh 8 ur ni vplivalo na učinkovitost zaščite (čeravno navodila trdijo drugače) zato možnost nosečnosti ni nič drugačna, kot če obroček ne bi zdrsnil iz nožnice. Nadaljnji ukrepi so odvisni od tega, kateri obroček ste po 8. urah vstavili v nožnico. Če ste uporabili novi obroček (zapakiran), potem ga imejte vstavljenega naslednje 3 tedne, nato naredite 7-dnevni premor. Če ste uporabili isti obroček, ki je izpadel, potem je morda najbolje, da ga odstranite, naredite 7-dnevni premor (ker že tako in tako krvavite), nato pa vstavite novi obroček. Dodatna zaščita (kondom) načeloma ni potrebna, jo pa vseeno priporočam tako dolgo, dokler novi obroček ni vstavljen v nožnico vsaj 7 zaporednih dni.

Matjaž

Živijo….bom kar tu vprašala da ne odpiram nove teme.Mene pa zanima sledeče.
Čist na novo sem začela uporabljat obroček in čakala prvo menstruacijo.Včeraj sem ob brisanju zasledila bolj rozkanobarvo na papirju.Tisto ta pravo se mi še ni prikazal in sem vstavila obroček.Ura je bila že pozna in ker v navodilih piše da treba vstavit in ven vzet približno ob isiti uri…in ker nisem želela da bi to bilo ob 3 ponoči sem ga vstavial ob 23.00.In sedaj menstruacije ni od nikoder…moogče se zdi neumno,ker tega neven,ampak je to normalno ali pa ob vstvljenem obročku menstuacija preneha?

nova
Uredništvo priporoča

Ponavadi zaradi obročka ne preneha. Tudi če ne bo večje krvavitve, obroček pustite v nožnici in 7 dni uporabljajte dodatno zaščito.

Hvala za odgovor.Saj sem začela krvaveti nekje pol ure zatem ko sem poslala sporočilo.Zanima me a moram počakat 7 dni da bom ziher zaščitena pred nosečnostjo ali pa lahko imam odnos.Ker mi je moja ginekologinja rekla da obroček začne delovati takoj….hvala v naprej.

Obroček začne delovati takoj, če ga začnete uporabljati med menstruacijo. Ker ste menstruacijo dobila, ste torej zaščitena takoj.

Živijo…zanima me če je normalno da imam že teden dni menstruacijo in se prav nič ni ublažila…prvič uporabljam ta obroček.A so se mal hormoni zmešali zaradi tega?hvala za odogovor že v naprej .

Ponavadi počakamo 3 mesece, da ocenimo kako se določena kontracepcijska metoda obnese. Če pa se krvavitev ne počasi začela ustavljati obiščite ginekologa.

Lepo pozdravljeni!

Obroček uporabljam že skoraj 1 leto in doslej se mi ni še nikdar zgodilo, da v času premora ni bilo krvavitve, včeraj pa bi morala dobit menstruacijo, ki pa je še vedno ni. Kaj naj storim?

Naj povem, da so sp. odnosi zaščiteni še s kondomom in mu nikdar ne pride vame, edino prejšnji teden sva bila brez kondoma, saj smatram, da je obroček povsem dovolj in mu tudi ni prišlo vame, sem pa sedaj v skrbeh, kaj se je zgodilo da je ni. Jutri bi si morala vstaviti nov obroček in ali naj ga, četudi menstruacije mogoče ne bo?

Hvala za odg.

Lep pozdrav,
sem zadovoljna uporabnica Nuvaring obroška že dve leti. Dosedaj ni bilo nikakršnih težav, nakar se mi je ta mesec pojavila težava. Pričela sem krvaveti en teden prej preden bi morala odstraniti obroček. Pa me zanima zakaj se je to zgodilo, saj nikoli prej nisem imela teh težav. Ponavadi sem ga odstranila in je menstruacija nastopila dva dni po odstranitvi. Ali to pomeni, da mi ta tip zaščite ne ustreza več in ali sem sploh zaščitena pred zanositvijo. Kaj moram sedaj storiti?

Spoštovani!

Imam nekaj vprašanj glede nuvaring obročka… Nuvaring obroček sem prvič začela uporabljati prejšnji teden, na prvi dan pojavitve redne M. Naslednji dan je M popolnoma izginila, pojavil se je le občasen rjav izcedek, ki pa traja že 5. dan, pri tem imam precej močne krče, tako kot pred M. Zanima me, če so ti krči posledica nuvaring obročka, glede na to, da tako močnih nikoli nisem imela?
Druga dilema je ta, da se je 3.dan po uporabi tega obročka med spolnim odnosom vlila kri iz nožnice, bi to mogoče bila M? Kako, saj je namreč izginila že drugi dan ob uporabi zaščite…
Tretji razlog, da se obračam na Vas, je pa moje hitro spreminjajoče počutje. Preko dneva se po vsakem obroku (četudi majhnem) počutim zelo napihnjeno, kilogrami pa zelo nihajo, tudi 3-4 kg preko dneva…to se mi je začelo dogajati od uporabe teh obročkov. Pripisujete te spremembe tej kontracepciji, ali bi lahko šlo za kakšne druge povezave, npr. s ščitnico.

Naj še dodam, da zaradi nekih drugih težav pogosto jemljem Naklofen duo, vendar točno ne vem, kakšen učinek daje to na mojo kontracepcijo?

Upam, da nisem nametala preveč stvari hkrati ter da sem bila dovolj konkretna.

V pričakovanju hitrega odgovora, se že vnaprej zahvaljujem!

Lp!

Opisane težave bi lahko bile posledica uporabe Nuvaringa, a ga uporabljte še zelo kratek čas. Ponavadi se novo kontracepcijsko metodo preizkuša vsaj 3 mesece. Seveda, če ni resnih stranskih učinkov. Zaustavljena krvavitev je verjetno posledica hormonov. Izlita kri je bila najverjetneje M, ki se je nekje v nožnici vseeno nabrala.

Pozdravljeni,

tudi jaz imam eno vprašanje. Zgoraj sem zasledila da je že bilo postavljeno podobno vprašanje, vendar je pri meni nekoliko drugače.

Torej z uporabo nuvaring obročka sem začela na dan ko bi morala dobiti menstruacijo. Vedno jo imam redno tako da sem bila prepričana da bo sedaj tudi tako. Na dan ko sem vsatvila obroček sem imela rdeče-rjav izcedek. Sedaj imam obroček vstavljen dva dni, vendar menstruacije nisem dobila. Zanima me ali naj obroček pustim ali ga ostranim? Če ga pustim ali bo to pomenilo da bom zaščitena ali ne?

Vnaprej se zahvaljujem za odgovor za katerega bom zelo hvaležna.

Lp

lep pozdrav,
sem zadovoljna uporabnica Nuvaring obroška že dobro leto. obroček sem imela vstavljen 21 dni in sedaj nimam menstruacije ko bi ji mogla imeti jutri moram pa vstaviti že novi obroček? kaj narediti?
Lp

Pozdravljeni

Obroček uporabljam 2 meseca in sem zadovoljna z njim. Zanima me samo ali so bolečine v predelu jajčnikov lahko posledica uporabe obročka ?

Samy555 krvavitev včasih izostane, vseeno vstavite nov obroček. Lahko naredite tudi test nosečnosti.

Ursa89 če bolečine v kratkem ne prenehajo ali se povečujejo, le stopite do zdravnika.

Pozdravljeni!

V casu cetrtega tedna, ko sem brez obrocka in imam mesecno perilo sem imela spolne odnose! Kaksa je moznost da lahko zanosim???

Hvala vnaprej za odgovor.

Zaščiteni ste tudi v času premora,če obroček uporabljate v sladu z navodili. V navodilih (to je tisti listek, priložen v škatlici, ki ga očitno nihče ne prebere) vse piše. Drugič se raje ne spuščajte v zadeve, v katere niste prepričani.

Saj sem prebrala vse skozi, vendar pise samo o prvem ter tretjem tednu brez obrocka! Brez zamere pa hvala za odgovor.

Pozdravljeni,

Obrocek nuvaring sem vstavila prvic 13.4 prvi dan menstruacije kot je bilo v navodilih napisano in kot mi je ginekologinja povedala. Menstruacija je trajala tri dni in se za tem koncala. Pojavila pa se je spet teden kasneje in od takrat naprej jo imam sekar. Ali bi me to moralo skrbeti?

Lp

New Report

Close