Med.Over.Net

Kontracepcija

Vas zanimajo novosti s področja kontracepcije? Imate vprašanja, dileme ali težave z obstoječo kontracepcijo?

Moderator: Matjaž P. (jwslo)

Pozabljena kontracepcijska tabletka

Default avatar

jwslo

Kot sem že zapisal, začnite uporabljati KT iz novega zavojčka. Te tri dni, ko KT niste jemali, smatrajte kot krajši premor. Lahko pa KT seveda nehate jemati, če ste se tako odločili in zaščite ne potrebujete več...

Matjaž
Default avatar

0205999

Pozdravljeni.
Jemljem tabletke Belara in v prvem tednu sem pozabila vseti 6. In 7. tabletko 7. Dan pa sem imela nazaščiten spolni odnos. Danes je 8. Dan in sem tabletko vzela takoj ko sem se spomnila. Kolikšna je vrjetnost da zanosim? In kako bi bilo najbolje ravnati v tem primeru? Najlepša hvala za odgovor
Default avatar

jwslo

Pozdravljeni!

Čeprav je tveganje nosečnosti kljub dvema pozabljenima tabletama majhno, razmislite o nujni kontracepciji. KT jemljite naprej po urniku, naslednjih 7 dni uporabljate kondom.

Matjaž
Default avatar

mmananas

Pozdravljeni,

že 6 let redno jemljem tablete Yarina, zdaj pa se mi je zgodilo, da sem pozabila vzeti v prvem tednu 5to tableto po vrsti. Vzela sem jo nato skupaj s 6to tableto, SO pa sem imela 6dan (2 uri preden sem vzela obe tableti). Ali je potrebna nujna kontracepcija ali je dovolj le nadaljna 7dnevna uporaba dodatne zaščite?
Hvala!
Default avatar

jwslo

Pozdravljeni!

Ne rabite nujne kontracepcije.

Matjaž