Najdi forum

Mirena

Spostovani,
Skoraj eno leto po drugem porodu, sem se odločila za kontracepcijo – mireno. Do tedaj sem imela urejen cikel na 26-28 dni. Potem pa… Kar naprej neki rjavo-rdeci izcedki, menstuacija se vedno traja cca 5 – 7 dni. Ni tako mocna, tudi boleca ne. Je pa nadlezno. Mogoce sem v celem mesecu 10 dni brez vlozka.
Opazam tudi, da me v predelu mehurja kar naprej nekaj pece. Voda je vredu. Pijem dovolj. Je kriva mirena?
Zdaj jo imam cca pol leta. To se bo menda uredilo, ne?

Od takrat naprej tudi nimam vec zelje po spolnosti. Je mozno, da zaradi mirene. Prej teh tezav nisem imela.

Pa se… Neugodno vprasanje… Ali je mozno, da se mirena pri “grobem” spolnem odnosu ali pri uporabi raznih spolnih pripomockov poskoduje, premakne….

Hvala za odgovor
Betka

Pozdravljeni!

Večini Mirena zelo ustreza, kakim 5-10% žensk pa malo manj ali sploh ne. Verjamem, da je nadležno. Če se v pol leta ni uredilo, potem dvomim, da se bo. Lahko seveda vztrajate ali pa jo odstranite. Tudi libido lahko upade zaradi Mirene oz. katerekoli hormonske kontracepcije. Vložka ne morete poškodovati med SO. Ste zaključili z reprodukcijo? Stari nad 35? Sterilizacija?

Matjaž

Hvala za vas odgovor.
Ja, zakljucila z otroci. Sterilizacija? Ne vem, nisem se pripravljena. Psihično predvsem.
Hvala, se se kaj javim. Grem premlevat
:)!

New Report

Close