Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Krvavitev med prestavitvijo menstruacije

Krvavitev med prestavitvijo menstruacije

Pozdravljeni,
stara sem 44 let. Jemljem tabletke Logest.
Vsaj enkrat na leto si zaradi dopusta prestavim menstruacijo in do sedaj nisem imela težav.
Tokrat pa imam problem.
Pojedla sem celo škatlico in takoj nadaljevala z drugo, da si bom prestavila menstruacijo.
Ponavadi zaključim s torkom in dobim menstruacijo v petek.
Sedaj sem nadaljevala z jemanjem, vendar sem v torek zjutraj na stranišču krvavela. Že v ponedeljek popoldan sem čutila rahle bolečine kot takrat, ko dobim menstruacijo. Vseeno sem v torek vzela tabletko. Za vsak slučaj sem imela ves dan vložek, vendar krvavitve ni bilo.
V sredo (danes) zjutraj se je zgodba ponovila in sem zopet krvavela. Sedaj bom spet imela za vsak slučaj ves dan vložek. So pa spet prisotne rahle bolečine. Zanima me, če je to normalno?
Tudi danes sem vzela tabletko, saj naj bi jih kljub krvavitvi vseeno jemali dalje.
Namen jih imam jemati do torka prihodnji teden, potem pa prekiniti za sedem dni.
Ali bom ves ta čas krvavela in ali bom kljub temu, da sedaj krvavim, prihodnji petek vseeno dobila menstruacijo?
Ni mi najbolj jasno zakaj krvavitev, če naj je ne bi bilo in sem ravno zato nadaljevala z jemanjem, da je ne bom imela.
Do sedaj nisem med prestavitvijo menstruacije nikdar krvavela.
So morda tabletke prešvoh in bi morala jemati katere druge? Če ja, katere bi priporočili?
Najbolj pa me seveda zanima ali lahko nadaljujem z jemanjem tabletk do torka?
Najlepša hvala in lep pozdrav

Pozdravljeni!

Bolečin med uporabo KT nekako ne pričakujemo, saj jajčniki mirujejo, maternična sluznica pa je tanka. Žal ne vem, ali boste do torka krvaveli ali ne, po prenehanju oz. v času premora pa kljub vsemu pričakujem odtegnitveno krvavitev, to pričakujem tudi, če sedaj nehate jemati KT.

Matjaž

Pozdravljeni,
vsak dan imam malo močnejši rjavkast izcedek.
Do včeraj sem jemala tabletke (kot sem rekla, da jih bom). Sedaj imam premor, ko naj bi po vašem vseeno dobila menstruacijo oz. odtegnjeno krvavitev.

Me pa zanima ali so morda te tabletke postale prešibke glede na to, da ves čas malo krvavim in bi bilo smiselno jemati katere druge? In če ja, katere priporočate?

Do sedaj nisem imela teh težav in v času prestavitve menstruacije nisem krvavela, kar je tudi logično in smiselno. Če se odločim, da si prestavim menstruacijo, je potem fino, če je ni.
V tokratnem primeru pa ne vidim smisla v prestavljanju, glede na to, da sedaj malo krvavim že ves teden in bom kmalu po vaše, glede na premor s tabletkami, dobila še odtegnjeno menstruacijo.

Prosim za pojasnitev.

Najlepša hvala in lep pozdrav

Pozdravljeni!

Ne gre za to, da bi tabletke postale prešibke, bolj za to, da se maternična sluznica odziva drugače, kot se je do sedaj. Morda gre za enkraten dogodek in bo po premoru spet vse, kot je bilo, sicer pa se lahko poskusi z zamenjavo. Se pa načeloma konja, ki zmaguje, ne zamenja kar tako na hitro. Skratka, jaz bi počakal da vidite, ali se bo zadeva s krvavitvami unesla. Sicer pa se lahko te vmesne krvavitve skuša nadzirati z dvojno dozo tabletk, vsaj začasno.

Matjaž

Mi lahko prosim razložite to nadziranje z dvojno dozo tabletk za vnaprej.
Kdaj jemati dvojno dozo, …?
Danes se je že kar močno ulilo iz mene (pa je šele prvi dan, ko nisem vzela tabletke; ponavadi sem dobila odtegnjeno krvavitev ob petkih).

Najlepša hvala in lep pozdrav

V mislih sem imel dvojno dozo, če bi se krvavitve med naslednjo prestavitvijo odtegnitvene krvavitve spet pojavile. Vzamete 1 tableto vsakih 12 ur, torej 2 na dan. Ni pa to uradna doktrina in tudi ni zagotovila za uspeh.

Matjaž

Pozdravljeni,

se pravi, da tisti dan, ko se med prestavitvijo pojavi krvavitev začnem z dvojno dozo in vzamem še eno tabletko, ter potem jemljem dvojno dozo vse do premora jemanja tabletk?

Najlepša hvala in lep pozdrav

Ja, tako.

Matjaž

pozdravljeni!
jemljem KT YAZ. zacela sem jih jemati zaradi zelje po prestavitvi “M” ter nezeleni nosecnosti. prvi paketek sem zacela uporabljati prejsnji mesec. M sem imela priblizno 7 dni. (zadnja 2 dni manjso krvavitev). zaradi dopusta sem se odlocila preskociti zadnje 4 placebo tabletke. sedaj sem ze na 12. tabletki v drugem paketku in vsak dan (od 22. tabletke v prejsnjem paketku do danasnje 12. v novem imam manjso “krvavitev”.) sprva se mi je zdelo normalno, saj sem preskocila placebo tabletke, vendar sedaj nevem vec kaj storiti saj imam to “krvavitev” ze dva tedna cesar ne zelim. krvavitev je sicer majhna in se pojavi enkrat na dan v najmanjsi mozni “kolicini” pa vendarle me zanima, ali je to normalno, gdaj bo to minilo, zakaj se to dogaja in ali mi sploh te kt tabletke odgovarjajo. hvala lp

Pozdravljeni!

Seveda bi želeli, da te vmesne krvavitve ne bi bilo, a se včasih pač pojavi. Ni nujno, da bo tako tudi naslednjič. Kaj storiti? Ali se s to minimalno krvavitvijo pač sprijaznite in upate, da bo izginila (po mojih izkušnjah ne bo). Ali pa preprosto kar takoj naredite premor, ki je lahko dolg največ 7 dni, v tem času bo nastopila odtegnitvena krvavitev, nato pa začnete z novim zavojčkom. Če se bodo vmesne krvavitve redno ponavljale še naslednje 2-3 mesece pa se z ginekologom pogovorite o morebitni zamenjavi KT.

Matjaž

New Report

Close