Najdi forum

Mocna M.

Pozdravljeni, mene pa zanima sledece, ze sedmi dan imam mocno M. in se zmeraj ni sledi o koncu. Prvi dan M. sem zacela z Kt sibilla, pred tem sem imela yazz. Kaj lahko storim da se M. konca? Ali bi lahko to bilo zaradi menjave tabletk? Hvala za odgovor

Pozdravljeni!

Ne vem, zakaj imate močnejšo menstruacijo kot sicer, a možno, da zaradi KT oz. zaradi pričetka jemanja na prvi dan menstruacije. Lahko 2-3 dni jemljete 2 tableti KT na dan, ni pa zagaotovila, da bo pomagalo. Slej ko prej se bo maternična sluznica odluščila in nehala krvaveti. Seveda lahko krvavite tudi zaradi kakšnih organskih razlogov, ampak tega se ne da preveriti prek interneta.

Matjaž

Kri je temna in z nekaksnimi gostimi kepicami. Sem klicala danes ginek. in je rekel da je to normalno po menjavi tablet. Bom poskusila vzeti dve na enkrat ce bo kaj pomagalo. Hvala

Ne dve naenkrat ampak eno vsakih 12 ur.

Matjaž

Menstruacija se se vedno ni ustavila, vzela sem eno tabletko na 12ur in nic ne pomaga. Sem klicala ginekologa in je rekel da je to normalno ampak meni se ne zdi. Prosim za pomoc.

Res je, da se po menjavi KT ne pričakuje močnejše krvavitve, ker vsi hormonski kontraceptivi znižujejo maternično sluznico na podoben način, le interakcija med njimi in sluznico je lahko bolj ali manj predvidljiva. Sicer ne vem, zakaj ste zamenjali Yaz (vmesne krvavitve?), ampak morda vam KT Sibilla ne ustrezajo najbolje in je smiselno razmisliti o kakšnih drugih KT. Predlagam, da se v ponedeljek oglasite pri vašem ginekologu, da preveri, če je kaj drugega v ozadju in potem najde neko rešitev.

Matjaž

New Report

Close