Najdi forum

KT Sibilla

Pozdravljeni.
Prvic sem zacela z jemanjem KT. Zacela sem prvi dan menstruacije kot mi je narocil ginekolog. Menstruacija je bila takrat se bolj sibka. Zanima me kdaj je varno imeti spolni odnos brez dodatne zascite ter če je varno da pride do izliva v noznico. Do sedaj sem zauzila 5 tabletk.
Lp

Pozdravljeni!

Je že varno.

Matjaž

Ali je mozno, da se zaradi tabletk menstruacija podaljsa za vec dni? Ali je za to krivo kaj drugega?
Lp

nova
Uredništvo priporoča

Možno, še posebej, če se z jemanjem začne na prvi dan menstruacije.

Matjaž

Oprostite, ker vam ves cas pisem ampak imam prvic tabletke in se mi ves cas porajajo nekaksna vprasanja npr.
Kako vem da tabletke zares delujejo?
Ali cas kdaj vzamem tabletko (npr. da sem jih zacela jemati okrog 23.00h ter da jih vcasih vzamem tudi okrog 00.00h in bi jih rada vcasih vzela prej npr ob 21.00h oz. 22.00h) vpliva na kakovost tabletk ter njihovo ucinkovanje?
Ali lahko tabletke vplivajo na plodnost?

Lp

Boste morali kar verjeti, da KT res delujejo. Nekaj ur zamika pri jemanju ne vpliva na učinkovitost, se pa priporoča čim bolj redno jemanje. KT ne vplivajo na plodnost, po prenehanju uporabe se naravni ciklus slej ko prej znova vzpostavi. Sicer pa se o plodnosti vedno govori v paru in se o tem razpravlja šele, ko sploh poskusite zanositi. Kako pa z gotovostjo veste, ali ste sedaj plodni?

Matjaž

New Report

Close