Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Možna nosečnost

Možna nosečnost

Jemljem kt Yaz, pred priblizno tremi tedni sem imela angino in mi je zdravnica predpisala Ospen. V tem času sva s fantom imela nezasciten spolni odnos. Zanima me če to vpliva na delovanje kt in če je možnoat zanositve?

Ne vpliva.

Matjaž

Pozdravljeni.
V sredo sem ob času katerem jemljem KT vzela tabletko in sem čez 2 ali 2,5 uri bruhala zaradi slabosti. V petek sem imela spolni odnos ki ni bil zaščiten, fant ima predsemensko tekočino, vendar je končal izven mene. Danes sem zjutraj imela krvav izcedek čez dan pa več nič.
“ovulacijo” bi imela 2.11(vem da je ob KT ni).. Zanima me, ali je možno da bi zanosila zaradi tistega bruhanja(ker tabletke takrat nisem nadomestila, sem jo pa normalno vzela naslednji dan)?

Pozdravljeni!

V 2.5 urah se je tableta skoraj gotovo že premaknila iz želodca naprej v tanko črevo, zato močno dvomim, da bi jo izbruhali. Če ne gre za tableto v začetku 1. tedna jemanja pa je sploh vse skupaj nepomembno.

Matjaž

Pozdravljeni, pred kratkim sem brala članek na vizita.si in je zdravnica komentirala, da je lahko test nosečnosti lažno negativen. Zanima me kolikšna je verjetnost da se to lahko zgodi?
Zanima me še naslednje, kakšne pa so verjetnosti, da se kljub rednemu jemanju tablet pride do zanositve(saj nekaj takih primerov obstaja).
Jemala sem belaro, sedaj sem začela z logestom. Zadnje čase sem napihnjena in me malo skrbi.
Kot že prej navedeno sem tudi jaz izbruhala tabletko nekje 2 uri po tistem kot sem jo vzela, po tistem odnosu, nekje mesec dni kasneje sem naredila test ki je bil negativen. Naj povem da imam menstruacijo (ali kar koli je), ni izostala, dobim jo takrat v premoru, vendar me zaradi tistega članka malo skrbi, kaj če..

Lep pozdrav

Pozdravljeni!

Urinski testi za nosečnost so lahko lažno pozitivni in lažno negativni. Statističnih podatkov o tem nimam, so pa kljub vsemu zelo zanesljivi. Nobena kontracepcija ni 100% zanesljiva, so pa vse hormonske metode zanesljive več kot 99%. Napihnjeni ste najbrž zaradi vrste progestagena v KT, morda tudi zaradi zadrževanja vode v telesu. Če bi bili noseči, bi test en mesec po odnosu zagotovo bil pozitiven. Če se kljub vsemu ne morete pomiriti, naredite krvni test.

Matjaž

Sem pa bila pri ginekologinji zaradi hudega vnetja, vendar je to bilo med krvavitvijo, me pa je vseeno pregledala(brez ultrazvoka). A bi takrat tudi lahko z prostim očesom videla spremembe v maternici, kakšna nosečnost, ali to vidi le z ultrazvokom?

Samo z UZ.

Matjaž

New Report

Close