Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Rada bi nehala jemati KT

Rada bi nehala jemati KT

Pozdravljeni!
Dolgo casa ze razmisljam o prenehanju jemanja KT Yaz. Jemljem jih 2-3 leta. Zadnje pol leta se mi zdi da imam polno tezav, brez nekega vzroka. Zredila sem se dosti (ista hrana in nacin zivljenja), bolj sem sitna in imam nihanja custev/obcutkov, zelja po spolnosti je cedalje manjsa, noznica je suha. Imam veliko glavobolov. Nisem srecna, ne glede kaj probam spremeniti. Je mozno da so krive KT?

KT sem zacela jemati zaradi zelo mocnih menstruacij (bila celo na urgenci), skratka dolga mestracija, veliko krvavitve (1 nocni vlozek Always na solsko uro 45min je bil premalo in je slo cez), zelo mocne krce imela in ni nic pomagalo.
Hkrati pa sem imela tudi grozne tezave z mozolji, po obrazu ter hujse oblike pp hrbtu. Zaradi tega sem 5let hodila k 2 dermatologinjama, pa ni nic pomagalo. Le KT.

Se mi bo vse vrnilo nazaj? Menstrualni krci in grozni mozolji? Ne razumem kaj naj bi storila. Ne morem celo zivljenje jesti KT zaradi tistih 2 razlogov. Sedaj se je oboje uredilo 100%.

Kdaj lahko neham z jemanjem? Ko koncam skatlico? Ali lahko kar takoj? Sem na 15.tabletki.

Lp

Pozdravljeni!

Za vaše težave so lahko krive KT. Z jemanjem lahko prenehate kadarkoli, kakšno bo počutje, menstruacije in koža boste pa šele videli. Prav možno je, da se vse “vrne”, lahko pa da se je v teh 3 letih tudi kaj spremenilo in bo bolje, kot pričakujete. Če bodo težave znova nastopile, bi lahko poskusili z drugimi KT, ki bi morda bolje vplivale na vaše počutje. Pri močnih menstruacijah bi lahko uporabljali maternični vložek. Glede aken vam ne znam pomagati, domnevam, da ste že jemali Roaccutane?

Matjaž

New Report

Close