Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Kontracepcijske tablete Yaz

Kontracepcijske tablete Yaz

Pozdravljeni,
kmalu bom pri koncu jemanja table(t yaz (mojih prvih 28 – “prva škatlica”) in ta vsebuje 4 bele oz. placebo tabletke. Včeraj sem vzela prvo belo in zanima me kdaj lahko pričakujem menstruacijo. So pa te bele tabletke enako učinkovite proti zanositvi , če pridno jemljem vse ostale “roza” in imaš lahko med temi beli tudi odnos brez kondoma?
Hvala za pomoč!

Pozdravljeni!

Odtegnitveno krvavitev lahko pričakujete enkrat med jemanjem belih tablet, če krvavitve ni, pa tudi ni nič narobe. Ob redni uporabi KT imate lahko odnose brez zaščite kadarkoli želite. Bele tablete niso učinkovite, saj ne vsebujejo aktivne sestavine, so “prazne”, ampak to je tudi namen, brez skrbi. Predlagam, da preberete navodila za uporabo.

Matjaž

Najlepša hvala! Mislila sem da ko začnem s prvo belo, dom menstruacijo dobila in bo trajal toliko dolgo kot je teh belih tabletk, torej 4 dni. Koliko dni potem lahko traja ta “menatruacija” ? In če jo dobim npr. danes, bo naslednji. mesec na isti datum oz. tam nekje?
Hvala in lp!

nova
Uredništvo priporoča

Običajno so krvavitve med uporabo KT predvidljive, krajše in blažje, sploh pri Yaz, kako bo pri vas, boste pa še videli.

Matjaž

Pozdravljeni!
Drugi mesec jemljem kt yaz (to so tudi moje prve kt). Zanima me če lahko menstruacijo prestavljam že zdaj, ko tabletke jemljem šele dva meseca ali je bolj priporočljivo, da prve tri mesece vzamem vse tabletke tudi placebo?
Ravno ko naj bi dobila menstruacijo grem septembra namreč na morje.
Hvala vam že v naprej za odgovor.

Pozdravljeni!

Lahko prestavite.

Matjaž

New Report

Close