Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Nujna kontracepcija

Nujna kontracepcija

Spoštovani!
Sicer sem na KT, vendar sem v prvem tednu pozabila vzeti tableto. 5 dni po pozabljeni tableti sva imela s fantom zaščiten spolni odnos, vendar nama je počil kondom. 12 ur kasneje sem vzela tableto Escapelle. Skrbi me, saj sem nekje zasledila, da naj ne bi delovala, če že imaš ovulacijo. Začetek zadnje menstruacije sem imela 6.8., spolni odnos pa se je zgodil 12.8.

Lep pozdrav

Pozdravljeni!

Nujna kontracepcija res deluje tako, da skuša preprečiti oz. odložiti ovulacijo, in če je do nje že prišlo, potem seveda nima učinka. Ampak po ovulaciji je jačece sposobno za oploditev zgolj kak dan, nato pa ne več. Sicer pa jemljete KT, tako da je možnost, da bi imeli ovulacijo, kljub pozabljeni KT, minimalna.

Matjaž

Pozdravljeni!
Najlepsa hvala za odgovor. Torej je naslednji korak pocakati do menstruacije oz. narediti test nosecnosti cez okoli 2 tedna?

Tako je.

Matjaž

Spoštovani,
se opravičujem, da vam uopet pišem, vendar imam samo še eno vprašanje. Če je kljub pozabljeni tableti možnost ovulacije minimalna (torej je po vsej verjetnosti nimam, čeprav bi načeloma bila v teh dneh), ali sem ravnala prav, da sem vzela Escapelle? Oz. bi mi v tem primeru pomagala, da ne bi zanosila?

Lp

Ko jemljete KT nimate ovulacij, posledično tudi menstruacij ne, le odtegnitvene krvavitve, ki nastopijo v premoru, ko KT ne jemljete. Escapelle vam ni škodil, morda bo malo zamaknil krvavitev, ampak nič takega, da bi morali skrbeti.

Matjaž

Pozdravljeni!
Res se vam močno močno močno opravičujem, da spet pišem, ampak sem opazila, da sem napisala napačne datume. Pravilni so: 6.8. sem imela začetek zadnje menstruacije, 12.8. sem pozabila tabletko, SO pa sem imela 18.8 (načeloma naj ne bi prišlo do izliva v nožnico, vendar se nikoli ne ve).
To verjetno ne spremeni ničesar, kajne? Možnost zanositve je še vedno minimalna.

Ne rabite se sekirati, brez panike 🙂

Matjaž

Spoštovani!
Najlepša hvala za vaše potrpljenje in pomoč! Upam, da imate lep dan.

Pozdravljeni!
Spet jaz. Da obnovim: z malo vec kot 12-urno zamudo sem vzela KT v prvem tednu. Zanima me, ali sem bila varna med 7-dnevnim premorom. Do premora sem vzela 17 tablet + pozabljena. Res se opravicujem, da vam spet pisem.
Hvala za odgovor

12 ur ni kritična zamuda, ampak vseeno se dajte “vzet skupaj” in ne zamujajte.

Matjaž

Živijo imam eno vprašanje. S fantom sva imela nezaščiten sploni odnos in ker nisva bila prepričana ali je prišlo do izliva sem vzela jutranjo tabletko. Vzela sem jo par dni pred ovulacijo. Imela sem vmesno krvavitev in menstruacijo bi morala dobili 26.2 in mi danes zamuja ze deveti dan. Vzela sem 2 testa nosečnosti in oba sta bila negativna. Zanima me ali je možno da menstruacije ta mesec sploh ne dobim?

Pozdravljeni!

Morda je nastala luteinska cista in dokler ne poči, menstruacije ne bo. Če sta dva testa negativna, potem niste noseči, in to je najbolj pomembno, odsotnost menstruacije lahko tolerirate nekaj mesecev

Matjaž

New Report

Close