Najdi forum

KT Belara

Pozdravljeni,
pred 4 dnevi sem začela z jemanjem KT Belara – na prvi dan menstrucije. Jemljem jih ob 17h, opažam, da me okoli 22h/23h začne zvijati v trebuhu, siliti na bruhanje in postanem omotična. Seznanjena sem, da telo potrebuje 3 mesece, da se navadi na KT. Zanima me, ali je imela katera podoben problem ob pričetku jemanja teh tabletk, in ali te simptomi s časom izginejo.

Lp 🙂

Pozdravljeni!

Kaj pa če poskusite z jemanjem KT zvečer pred spanjem, morda boste simptome prespali?

Matjaž

Hvala za odgovor. To se tudi meni zdi bolj logično, da bi jemala pred spanjem. Danes sem poklicala ginekologinjo, ki mi je dejala, da mi najverjetneje ura jemanja ne ustreza, zato naj probam z jemanjem zjutraj, vendar ne na tešče. Sedaj me bolj skrbi to, da se mi bodo že dopoldan te znaki pojavili.

Lp

Pozdravljeni,
vprašala bi, ali ima kakšne veze, če KT jemljem na tešče?
Sama tudi jemljem Belaro in imam kar precej težav z vnetji, razdraženo nožnico, po spolnem odnosu pa je precej hudo 3 dni, ker je vse otečeno, natrgano in malo krvavi.
Zanima me, ali so lahko krive tabletke za to, in naj prosim da mi jih zamenja? Ginekologinja mi do zdaj nič konkretnega ni povedala le canesten in vagisan mi je predpisovala.. Obupana sem že nad tem stanjem, kaj naj storim?

Pozdravljeni!

Lahko so krive KT, a ni nujno, da bo njihova zamenjava pomagala, lahko pa seveda probate. V končni fazi lahko uporabo KT tudi opustite za nekaj časa, pa boste videli, ali je bolje. Pri SO uporabljajte lubrikant, preventivno pa lahko tudi mlečnokislinske globule za uravnavanje vaginalne flore, vam bodo svetovali v lekarni. Za nego zunanjega spolovila lahko uporabite negovalne kreme npr. ognjičevo kremo ali kakšno s hialuronsko kislino.

Matjaž

Lubrikant sem uporabljala nekajkrat vendar je bil potreben večkraten nanos, vendar ko je bil svež nanos me je peklo vse skup, zakaj? Problem je tudi ta, da mi presredek pri nožnici vedno znova poči in je majhna rana ki malo krvavi, peče in boli, torej jaz odnosa zaporedoma(naslednji dan) ne morem imeti, ker sem vsa ranjena. Presredek sem si začela mazati z bepanthen plus(svetovali v lekarni), malo pa sem ga nanašala tudi na vhod v nožnico in sem po 4 dneh uporabe ugotovila da je moja nožnica zelo rdeča in rahlo srbeča, zato sem si začela mazat z canesten kremo(ta pa me ob nanosu prav tako malo zapeče, torej gre vseeno za vnetje ali suho sluznico)?

Najbrž vas peče zato, ker imate drobne ranice, kot posledica glivičnega vnetja. Če vam Canesten (globule, zgolj mazilo ne bo dovolj) in Vagisan ne pomagata, lahko probate Lomexin. Kot alternativo lahko predlagam tudi antimikotike sistemsko, torej tabete Diflucan ali Diflazon (150 mg 1 kapsula na teden 2-4 tedne zapored). Če seveda gre za glivična vnetja. Dokler vnetje ni pozdravljeno bi se na vašem mestu odpovedal odnosom.

Matjaž

Odnosa nisem imela en čas, torej mi glivice ni mogel prenesti nobeden. 2x v razmaku 8 mescev sem imela bakterijski bris, ki je bil vedno pozitiven in sem dobila antibiotično mazilo, ki sem ga vstavljala z aplikatorjem.
Vnetje(ali kar koli že to vse skup je, z pordelo kožo vred) imam skoraj že mesečno, ali pa vsaj na 2 mesca, torej odnosa praktično niti ne morem imeti, ker ali imam vnetje ali pa pač menstruacijo.
A se te tablete dobijo na recept ali brez, in naj se prej po svetujem z ginekologinjo?

Glivice ni treba dobiti od nekoga, jih na nas in v nas dovolj… Tablete so na recept.

Matjaž

Pozdravljeni,
imam kt belara, ki jo jemljem zgodaj zjutraj, saj mi ta ura ustreza da ne pozabim tablete, ali je možno, da to vpliva, da je nožnica znotraj rdeča(tega nikoli nisem ginekologinje vprašala, mi je pa je velikokrat rekla da je precej pordela) ?
Zanima me še naslednje, ginekologinja mi je napisala vagisan svečke zaradi hudega vnetja, ki se je pozdravilo, na kontroli pa mi je rekla da je nožnica znotraj rdeča(porabila pa sem že 4 vagisan svečke), torej po še 3 svečkah bi stanje moglo biti vredu? A tamponi namočeni v probioticni jogurt prispevajo k hitrejšemu “celjenju” sluznice?

Pozdravljeni!

KT niso krive za rdečo nožnico. Probiotični jogurt ni primerna izbira, saj so na voljo številni izdelki, ki vsebujejo koristne kulture ali mlečno kislino v zadostni količini, v jogurtu jih ni dovolj. Sicer pa vaše vprašanje bolj sodi na forum Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb pa predlagam, da tam vprašate.

Matjaž

New Report

Close