Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Maternični vložek

Maternični vložek

Pozdravljeni. Imela sem urgentni CR v 28. tednu zaradi preeklampsije. Imela sem že prvi pregled pri ginekologinji, kjer sem želela kot obliko kontracepcije imeti maternični vložek. Gin. mi je rekla, da mi lahko tega da zgolj po 6 mesecih po CR in ko bom dobila prvo menstruacijo. Na spletni strani zavoda za zdravje pa sem zasledila, da se maternicni vlozek vstavi ze nekaj tednov po porodu. Kako je sedaj s tem? Mleko si črpam, to je podobno kot da bi dojila, zato so neke omejitve pri izboru kontracepcije, tega se zavedam. A progesteronskih tabletk tudi ne morem zaceti jemati, preden dobim prvo menstruacijo? Enostavo mi dojenje kot oblika kontracepcije in pa umik pred izlivom, ni varna oblika kontracepcije.

Pozdravljeni!

MV (npr. Mirena) se lahko vstavi nekako 6 tednov po porodu ali CR, ko se maternica vrne v normalno stanje, včasih je treba počakati še dodatnih 6 tednov, več pa res ni treba. Cerazette lahko začnete jemati praktično takoj po porodu, nekateri ginekologi počakajo 3-4 tedne. Dokler dojite oz. pretežno dojite je primerna zgolj gestagenska kontracepcija. Kaj pa kondomi?

Matjaž

New Report

Close