Najdi forum

Mirena?

Pozdravljeni.

Pred letom in pol mi je ginekologinja vstalila mireno samo z namenom, da se mi vmesne krvavitve nehajo. Imela sem jih nenehno. Krvavitve so prenehale, ostala je menstruacija, ki traja 5 do 6 dni. Opažam, da sem se zredila, sploh v predel trebuha, nenehno sem napihnjena, prišlo je tako daleč, da sem črtala oz. se poskušam izogibat hrani, ki napenja. Moti me pa še druga stvar….nenehna bolečina v spodnjem delu. Saj ne znam opisati…..tako me boli, kot bi bil popadek, ko se medenična kost širi. In posledično me boli potem v danki, jajčniki, nožnici..tako me “pikne ali zaštiha” noter v spodnjem delu. Poleg tega pa je ginekologinja ugotovila prejšnji teden še vodeno cisto na desnem jajčniku , ki je še 3 mesece nazaj ni bilo (sem imela reden pregled). Dala sem kri za markerje in čakam izvide. Bi lahko bilo vse to posledica Mirene? Pol letu in pol? Ker takih bolečin pred tem nisem poznala. Ne vem. kaj narediti..jo dati ven in reskiram in imam vmesne krvavitve, ali jo pustiti?

Hvala za odgovor.

Lp, Petra

Pozdravljeni!

Koliko ste stari? Ste že rodili? Kakšni so vaši reprodukcijski načrti? Kako dolgo že imate krvavitve? Se ve od kod krvavitve, no najbrž iz maternice? Ste slabokrvni? Kakšne markerje, Ca125?

Matjaž

Zdravo.

Stara sem 36 let, 2 otroka. Vmesne krvavitve so se mi pojavile po rojstvu drugega otroka, 7 let nazaj. Vbistvu gre za krvavitve, ki so se mi pojavljale vsak mesec v času ovulacije, včasih pa tudi pred 28 dnem ciklusa (npr. 23 in trajale vse do konca menstruacije). Vmes sem bila že na histeroskopiji, kjer je bilo vse ok. Se spomnim besed ginekologa, je rekel vi imate lepo maternico 😀 Ginekologinja je edino rešitev mojih krvavitev videla v mireni saj sem imela te krvavitve tudi med jemanjem kontracepcijskih tablet. Mireno mi je predpisala kot terapijo. Zdaj se mi pa je pojavila cista. Markerji so pa bili tile, kot ste napisali Ca 125.

LP

Hm, manjka podatek o velikosti ciste, ampak domnevam, da je manjša od 5 cm. Mirena se mi zdi sicer zelo primerna za reševanje težav s krvavitvami. Če nosečnosti ne načrtujete več, potem bi se dalo razmisliti tudi o ablaciji endometrija. Bolečino je smiselno dodatno diagnosticirati, ampak jaz bi najprej dal Mireno ven, počakal mesec, dva, nato pa tuhtal kaj in kako naprej.

Matjaž

Ginekologinja ni rekla nič o velikosti ciste, samo to, da ni nič nevarnega. V šoku je pa tudi nisem uspela vprašati. Otrok več ne načrtujeva, sva zaključila s tem 🙂 Mi lahko poveste kaj več o tej ablaciji endometrija? Nekaj sem si sicer že prebrala na netu. To je “nekakšno čiščenje?” O odstranitvi mirene tudi jaz vedno bolj razmišljam, da bi bila smiselna. Aja, slabokrvna nisem, hemoglobin je cca 140.

Hvala in lp,

Petra

Mirena se po odstranitvi lahko vedno znova vstavi. Glede slabokrvnosti bi moral vprašati ali ste zaradi močnih krvavitev bili slabokrvni… No, sedaj se je to uredilo zaradi Mirene. Če G pravi, da ni nič nevarnega, potem bova morala verjeti.

Ablacija je izraz za različne načine odstranitve maternične sluznice oz. endometrija. Postopek je lahko kirurški, kjer se med histeroskopijo endometrij požge z električno kroglico ali zanko (ali radiofrekvenco) ali pa se uporabi uničevanje sluznice z metodo termične ablacije s posebnim vročim balonom (Thermachoice). Predlagam, da se pogovorite z G ob naslednjem pregledu.

Matjaž

Slabokrvna nisem bila kljub tem vmesnim krvavitvam. Na splošno imam kri ok. Naslednji pregled imam takoj po menstruaciji (čez cca. 10 dni), da vidiva, kako je s cisto. G bom omenila to ablazijo in da si želim odstranitev mirene. o parih mesecih bom tako videla, pri čem sem s krvavitvami.

Hvala za vaš trud.

Lp, Petra

New Report

Close