Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Zamenjava KT

Zamenjava KT

Pozdravljeni,

Yasminelle jemljem že 3 leta, vendar se mi tudi po tako dolgem obdobju zdi da sem še vedno zelo živčna (kar naj bi bil eden izmed občasnih stranskih učinkov), zgubila sem tudi nekaj teže in las. Zanima me ali je priporočljivo iti na samo progesteronske tablete oziroma ali je sploh smiselno prositi za zamenjavo tablet. Prebrala sem namrec, da naj bi imela samo progesteronske tablete manj stranskih učinkov oziroma blažje. Poleg tega je zamenjava tablet pri mojem ginekologu težava, saj ne verjame v vpliv tablet name in mi je pred 3 leti šele s pregovarjanjem zamenjal tablete iz yarina na yasminelle, zato bi se rada sedaj vnaprej pozanimala. Stara sem 24 let, če ima kaj veze. Hvala.

Lp, Robin.

Pozdravljeni!

Razlika med Yasminell in Yarina je v količini etinilestradiola, medtem ko je gestagenska komponenta enaka. Če vam Yasminelle bolj ustrezajo, potem seveda lahko poskusite zgolj z gestagenskimi KT (Cerazette, Cerelle), ali pa v končni fazi tudi s kakimi drugimi kombiniranimi KT. Kako vam bodo nove tablete ustrezale pa je v naprej nemogoče napovedati.

Matjaž

New Report

Close