Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Yaz in krvni strdki

Yaz in krvni strdki

Pozdravljeni,

že več kot 10 let imam težave s pmdd-jem, kar mi zelo močno škodi pri kvaliteti življenja.
Začela sem jemati Yaz, vendar sem odkrila, da naj bi ogromno ženskam to povzročilo hude težave, od kapi, slepote, infarktov.. Lahko pa tudi smrt.
Zanima me, katere KT tablete bi še lahko pomagale pri pmdd-ju, brez tako hudih stranskih učinkov? Ali pa vsaj, da bi bila verjetnost krvnih strdkov dosti manjša.
Stara sem 34 let, s kajenjem sem prenehala nedavno, ravno zaradi tega, ker se ne priporoča skupaj z KT.

Hvala ter lep pozdrav,

Petra

Zanima pa me tudi, če je špikanje po različnih delih telesa na začetku jemanja Yaz-a pogost stranski učinek, kateri kasneje izzveni?

Hvala.

Pozdravljeni!

Vse kombinirane KT lahko povzročajo take in drugačne težave oz. imajo stranske učinke (tudi resne), a te, ki jih omenjate vi, so zelo, zelo, zelo redke. Kajenje se ne priporoča v nobenem primeru, ker ima to bistveno hujše stranske učinke kot uporaba KT. Špikanje po telesu ni ravno značilen stranski učinek KT, večina stranskih učinkov (če sploh so) pa po nekaj mesecih izzveni, a ne pri vseh ženskah.

Matjaž

nova
Uredništvo priporoča

Najlepša hvala za odgovor.
Vseeno me zanima, če veste, katere KT z drugačnimi hormoni bi še lahko olajšale težave s pmdd-jem?

Lep pozdrav!

Priporočajo KT z drospirenonom (npr. Yaz), a v principu bodo katere koli KT dobre. Bolj kot to, kateri gestagen (hormon) se uporabi, je pomembno, kateri bo ustrezal vam.

Matjaž

Najlepša hvala za pomoč.
Še naprej vam želim veliko uspehov.

LP, Petra

New Report

Close