Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Operacija križne vezi in prenehanje jemanja Yarine

Operacija križne vezi in prenehanje jemanja Yarine

Spoštovani,

20.2.19 imam operacijo rekonstrukcije križne vezi in strganega miniskusa. V predoperativnih navodilih je navedeno naj 6 tednov pred operacijo preneham s KT, da ne bi prislo do tromboze. Navodila sem dobila 26 dni pred operacijo. Je to res nujno potrebno? Ali lahko sledi KT zaznajo v krvih testih?
Imam velike zadržke zaradi hude dismenoreje, težav s kožo in vpliva na razpoloženje. Trenutno sem pri 5.tabletki. Pozanimala sem se pri MS na oddelku, kjer bom sprejeta in je rekla, da nekateri kirurgi to zahtevajo, drugi pa ne, ampak da naj za vsak slučaj vseeno preneham s KT.
Če res ni življenjskega pomena, si “za vsak slučaj” ne bi rušila hormonskega ravnovesja. Stara sem 37 let, nekadilka, športnica, normalne teže, normalnega krvnega tlaka. Prosim za mnenje.
In če bi res prenehala s KT, kdaj po operaciji lahko zopet pričnem?

Najlepša hvala za vaš čas in odgovor!

Lp, Darja

Pozdravljeni!

Začasno prenehanje jemanja KT so vam predlagali zaradi povečanega tveganja za nastanek krvnih strdkov. Vem, da so mnenja kirurgov zelo različna, njih še najmanj skrbi vaše razpoloženje. Načeloma je prenehanje smiselno, če je po operaciji predvideno daljše mirovanje oz. ležanje. Operacija sama po sebi nosi večje tveganje za nastanek strdkov, kot uporaba KT, poleg tega je največje tveganje za nastanek strdkov ob uporabi KT v začetku jemanja. Za mnenje lahko vprašate še na forumu ABC ginekologije in porodništva.

Matjaž

New Report

Close