Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Reakcija na kontracepcijske tabletke?

Reakcija na kontracepcijske tabletke?

Pozdravljeni!
Stara sem 20 let in pred mesecem in pol sem začela jemati kontracepcijske tabletke YAZ predvsem zaradi blaženja simptomov sindroma policističnih jajčnikov. Že v prvem tednu sem opazila stranski učinek slabosti, koža se je poslabšala ( čeprav je zdaj po mesecu in pol v super stanju!), dobila pa sem tudi glivično vnetje nožnice. Vse to sem pripisala tabletkam. Že od malih nog imam tudi težave z alergijami na vse živo, ki pa se kažejo kot srbeči, pekoči, rdeči izpuščaji na koži. Pod pazduho sem imela takšen ispuščaj, prb. centimeter premera, ki pa se je v drugem tednu jemanja tabletk povečal za vsaj 5x, in se ne celi, iz njega tudi teče prozorna rumenkasta, tekočina- opazila sem da je v času jemanja placebo tabletk skoraj izginil, in se ko sem začela z novo škatlico spet zelo poslabšal. Zato sem tudi izpuščaj pripisala tabletkam. Pred enim tednom pa sem tudi opazila zelo povečano desno bezgavko v vratu in še 2 bulici na strani vratu. Ne bezgavke in ne bulice ne bolijo, je pa bezgavka tako povečana da mi pritiska na grlo, zato imam težave z požiranjem, pa tudi glas se mi je zaradi tega slišno spremenil! Zaradi zadnjega me je strah da vsi ti simptomi pomenijo kaj drugega kot le reakcijo na tabletke. Seveda sem naredila osnovno napako in šla googlat, zdaj sem prestrašena tako da ne morem spati, ker so vsi ti simptomi povezani skupaj seveda navrgli raka. Menite, da je situacija lahko alergična reakcija na tabletke? Seveda se bom oglasila tudi pri zdravniku a sem preveč prestrašena in neučakana.
Hvala za odgovor in se opravičujem za tako dolg spis.

Pozdravljeni!

Slabost in glivično vnetje bi lahko pripisal KT, povečane bezgavke pa zelo težko. Bezgavke na vratu so lahko povezane s kakšno virozo, ki sedaj razsajajo, lahko so povečane tudi zaradi izpuščaja pod pazduho, a bi potem bile povečane druge bezgavke, ne v vratu. Kakorkoli, brez panike, do zdravnika pa seveda pojdite. Pa ne tipajte si bezgavk, ker se potem te zaradi tega znajo še dodatno povečat.

Matjaž

New Report

Close