Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Kontracepcijske tabletke

Kontracepcijske tabletke

Zivjo,
jaz sem 31.12. vzela zadnjo tabletko iz paketka, zaradi praznikov nism uspela do ginekologinje, kasneje pa sm dobila se gripo, tako da sem sele danes dobila novi paket. Menstruacijo sem imela pd 3.01-7.01, zdaj pa je ze 15.01. in zdaj ne vem ali je bolje, da do naslednje menstruacije ne jemlm tablet in zacnem s prvim dnevom naslednje menstruacije, ali ni nic hudega ce tabletko vzamem danes?
Hvala!

Živjo!

Nič ni hudega, če KT začnete jemati sedaj, a na zaščito lahko računate šele po 7 dneh nepretrgane uporabe KT!

Matjaž

Zdravo.
Tudi jaz imam eno vprašanje..
Malce smesno amak res nevem kaj naj naredim.

Danes zjutraj sem hotela vezti kontracepcijsko tabletko in mi je ponesreci padla na tla. Nevem kako je to mogoce, vendar je nikjer ne nejdem. Vzela sem tabletko za naslednji dan. Zdaj pa nevem kako naprej. Do zdaj sem vedno redno jemala in nikoli pozabila. Kaj je najbolje da naredim? Kako “nevarno” je lahko ce bi zdaj jemala naprej do konca paketka in nato imela namesto 7, 8dni premora in nato nadaljevala kot vedno?
Spolni odnos sem v tem tednu imela, je moznost zanositve ce bom vzela eno tabletko manj?

nova
Uredništvo priporoča

Zdravo!

Jemljite KT kot običajno do konca zavojčka. Naredite 7-dnevni premor, nato začnite z novim zavojčkom. Ne podaljšujte premora!

Matjaž

New Report

Close