Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Kontracepcija-nosecnost

Kontracepcija-nosecnost

Pozdravljeni, iskala sem odgovor na moje vprasanje vendar ga na forumu nisem zasledila. Kontracepcijske tabletke lindynette jem ze 3 leta v teh 3 letih se mi se ni zgodilo da bi moja menstruacija prisla kaj prej ali kasneje. Tablete jem ob isti uri. Ta mesec pa me je menstruacija presenetila 2 dni prej ponavadi jo dobim 4. dan po koncu jemanja tablet sedaj sem pa dobila ze 2 dan? Je lahko kaj narobe? Sem mogoce lahko noseca tudi kljub tocnem jemanju kt?

Hvala za pomoc.

Pozdravljeni!

Vse je enkrat prvič. Nič ni narobe, če krvavitev nastopi prej.

Matjaž

Pozdravljeni!
Mene pa zanima, ali tablete primotren vplivajo na kontracepcijo? Namreč imela sem vnetje mehurja in sem dobila tablete primotren. Naj povem, če nebi šla v laboratorij nebi vedela da imam vnetje, ker me ni nič bolelo/peklo, le občasno imela rahle krče. Ker sem imela še res zelo blage krče sem jemala še eno dodatno škatlo primotrena, in vmes imela spolni odnos(proti koncu 2 škatlice primotrena). Zanima me, ali je možno da bi prišlo do kakšne nosečnosti, saj mi je že 3 dni slabo, in občutila sem neke bolečine v jajčnikih, moja menstruacija pa je bila zelo blaga proti vsem drugim mesecem, le neki izcedek je bil? Ali pa gre samo za neki čuden splet okoliščin(jajčnik pa bi me lahko bolel zaradi neizginule ciste?)

(glede teh antibiotikov.. Brala sem tudi na forumu, da antibiotik amosiklav ne vpliva na KT, a gospa v lekarni pa mi je rekla da zmanjsuje, tako da zdaj res ne vem kako je z zaščito)

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Primotren ne vpliva na zaščito.

Matjaž

Zanima pa me še naslednje, brala sem da kljub jemanju KT so zanosile, kako je to možno? In da so baje preslabe tabletke.. Jaz jemljem belaro, v mescu novembru imela vmesno krvavitev, v 7 dnevnem premoru bolj šibko menstruacijo, skoraj samo izcedek.. Odnose imam dodatno zaščitene z kondomom, žal odnosi niso pogosti, ker pač, a želim si, da bi lahko brez, vendar nisem prepričana ali tabletke zares držijo.. In zanima me še to, ko imam “čas ovulacije” (vem da je ob jemanju KT naj nebi bilo) takrat grem na metodo prekinitve odnosa, ali lahko pusti vame, da ne bi kje se noseča postala?

Pozabila sem še povedat, da imam na vsake toliko časa vmesne krvavitve in da KT jemljem slabo leto.

Mogoče sem zelo zapleteno napisala in zastavila vprašanje, vendar upam da mj boste vedeli odgovoriti.
Lp

Nobena kontracepcija ni 100% zanesljiva, se pa temu vse hormonske oblike zelo zelo približajo. Če vas tistih nekaj promilov tveganja tako skrbi potem pač uporabite še kondom,čeprav je poanta KT v tem, da lahko seksate brez kondoma, vsak dan, večkrat… Vzorec krvavitve je nepomemben, nekatere ženske med premorom sploh nimajo krvavitve. Med jemanjem KT nimate ovulacije, saj je zavora ovulacije primarni način delovanja.

Matjaž

Živjo, mene pa zanima ena splošna stvar iz radovednosti. Vem da je krvavitev med jemanjem KT umetna, pa sem se uprašala če to pomeni da bi bila lahko teoretično noseča, pa še vedno mela to krvavitev. Recimo da se zgodijo tisti promili možnosti, ti pa še kar pač jemleš KT in maš krvavitev čeprov si noseča

Živjo!

Seveda se je že zgodilo, da je ženska kljub jemanju KT zanosila (nobena kontracepcija ni 100% učinkovita), a je zelo malo možnosti, da bi se krvavitve v nosečnosti ponavljale tako ciklično, kot se pri uporabi KT. V nosečnosti je namreč lastnega progesterona nekajkrat več, kot ga vnesemo s KT.

Matjaž

New Report

Close