Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Cerazette in vmesne krvavitve

Cerazette in vmesne krvavitve

Pozdravljeni!
Pred cca mesecem in pol sem pričela z uporabo KT Cerazzete. Po dveh tednih so se pojavile rahle krvavitve, ki pa so šezmeraj prisotne.
Kako dolgo te krvavitve ponavadi trajajo? Zanima me tudi, ali je varno uporabljati tampone tako dolgo ali je bolj priporočljivo uporabljati vložke?

Pozdravljeni!

Krvavitve se lahko unesejo v nekaj dneh, ali pa ne ponehajo niti po nekaj mesecih uporabe, ni pravila, boste videli. Pri Cerazette so vmesne krvavitve sicer bolj pogoste. Glede vložka in tampona se odločite sami, jaz bi raje vložke, saj verjetno ne gre za tako močne krvavitve.

Matjaž

Pozdravljeni,
s tableti Cerrazette sem zacela pred priblizno dvemi tedni, danes pa se mi je pojavil rjav izcedek. Zanima me koliko casa bo to se prisotno? Hvala, lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Ne vem, ne znam napovedovati prihodnosti 🙂

Matjaž

Pozdravljeni!

Lani sem zacela z jemanjem kontracepcijskih tablet, in sicer mi je zdravnica predpisala Qlairo. Pred tem nisem jemala nicesar. Ker po devetih mesecih jemanja pogoste vmesne krvavitve niso ponehale sem prosila za zamenjavo in dobila Cerazette. Prvi mesec je bil idealen, po stiridnevni menstruaciji sem imela cisti mir. Nobene sledi o izcedku, pri drugi skatli pa so se mi dva dni po menstruaciji spet zacele pojavljati vmesne krvavitve, ki so zelo zelo nadlezne.

Moja zdravnica je trenutno odsotna in se nekaj casa bo, zato bi vas prosila za strokovno mnenje. Zelela bi nadaljevati z jemanjem kontracepcije, rada pa bi ostala pri tabletkah. Katere tabletke bi mi priporocili?

Ce se bodo vmesne krvavitve nadaljevale in zamenjave ne bom nasla, bom prehenala z jemanjem. Drugace pa imam 28 let in se nikoli nisem bila noseca, niti nimam drugih zdravstvenih tezav.

Lp!
Ali

New Report

Close