Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Nuvaring in glavobol z avro

Nuvaring in glavobol z avro

Pozdravljeni,
vem, da je sicer na to temo, že bilo nekaj napisno, pa vendar mi ostaja nekoliko dvoma in vam zato tudi pišem.
Stara sem 25 let, Nuvaring uporabljam zadnja 3 leta. Drugače sem zdrava, ne kadim, se redno gibam itd.
Na začetku uporabe Nuvaringa sem, dvakrat doživela glavobol z avro, z motnjami vidnega polja in kasnejšim zmernim glavobolom. Od takrat dalje se glavol ni več pojavil. Naj še omenim, da je pri meni glavobol res, res redkost. Prav tako takrat nisem bila niti pred menstruacijo, niti med.
Včeraj se mi je glavobol z avro spet pojavil, prvič po 3 letih. Bila sem ravno tretji dan po začetku odtegnitvene krvavitve. Tokrat je bil glavobol nekoliko močenjši in vstrajnejši.

Pišem vam, zato ker me skrbi, ali je uporaba Nuvarina v mojem primeru sploh varna. Trenutno živim v tujini, zato imam nekoliko omejen dostop do ginekologinje.
Najlepša hvala za odgovor.

Pozdravljeni!

Migrena z avro je kontraindikacija za uporabi kombiniranih kontraceptivov (sem spada tudi Nuvaring). Pomenite se z ginekologom.

Matjaž

New Report

Close