Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Prenehanje jemanja KT Logest

Prenehanje jemanja KT Logest

Pozdravljeni,
po 15 letih sem prenehala z jemanjem KT Logest. Stara sem 47 let.V prvem mesecu po jemanju sem približno v istem času imela dva dni prozoren sluzast izcedek. Kako dolgo po prenehanju jemanja KT se pojavi normalna menstruacija?
Hvala za odgovor
Beja

Pozdravljeni

Menstruacija se običajno pojavi čez mesec dni oz. enkrat takrat, kot bi bila prišla naslednja odtegnitvena krvavitev, včasih traja tudi dlje, včasih se zavleče tudi do nekaj mesecev, morda pa bo pri vas še kasneje, glede na vaša leta. Pod vplivom KT namreč nimate lastnih menstruacij, v 15 letih pa se v naravnem ciklusu lahko zgodi marsikaj. Če menstruacije ne bi bilo več kot 3 mesece, se pogovorite z ginekologom.

Matjaž

Pozdravljeni,

Pred 2 mesecema mi je ginekologinja zaradi kontaktnih krvavitev predpisala namesto Qlaire, Logest. Na tablete se težko navajam, glavoboli, bolečine v nogah ipd. Rada bi čimprej končala z jemanjem. Na škatlici piše, da lahko preneham kadarkoli (tudi med ciklusom), trenutno sem na drugem tednu in ker v navodilih za pozabljeno tabletko piše, da si v primeru rednega jemanja zaščitena tudi za naprej, iz tega predvidevam da si v drugem tednu rednega jemanja zaščitena tudi “za nazaj”. Zanima me torej, ali lahko končam kar sedaj, v drugem tednu? Tabletke sem jemala redno.

Skrbi me, da bi dobila kakšne strdke, čeprav drugih faktorjev tveganja nimam.

Hvala in lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Prenehate lahko kadarkoli.

Matjaž

Četudi sva s fantom imela prejšnji teden (četrtek) nezaščiten odnos?
Od takrat naprej uporabljava kondom, ker naj bi sperma preživela par dni, nočem pa reskirati?

Od četrtka je 6 dni, spermiji ne preživijo tako dolgo. Poleg tega še jemljete KT…

Matjaž

New Report

Close