Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Krvavitev med ciklusom

Krvavitev med ciklusom

Zenska, stara 31 let. Jem KT of 16 leta. Vmes sem mela 6mesecev pavzo in sem dobila podkozne mozolje na dekolteju, hrbtu in obrazu, zato smo po pavzi nadaljevali s terapijo. Lani septembra imela LLETZ brez zapletov.

Po menstruaciji v maju 2018 se mi krvavitev ni koncala. Ves cas sem morala imeti dnevno vlozek. Lepe rdece barve brez vonja. Po junijskem ciklu tablet Yarina mi je ginekologinja menjala KT za Sibilo in predpisala preventivne antibiotike (vaginalne in oralne). Krvavitev je bila stalna od 1.5. do 13.7. ko je sledilo 10 dni brez krvavitve. Teh 10 dni je bilo socasnih z novo tablico KT, torej je sledilo ‘redni’ menstruaciji. Od takrat do danes se krvavitev ustavi takoj po ‘redni’ menstruaciji za max 14 dni, vcasih samo za 10 dni. ‘Redne’ menstruacije so zelo blage in nebolece. Torej od julija do danes 14 dni krvavim in 14 dni ne krvavim. Vmes med ciklosom (torej nekje ob 14-i aktivni tabletki) cutim napetost prsi, pms, krci, glavobol, itd. Krvne preiskave izlocajo vnetje. Spolni odnosi so neboleci in ne vplivajo na pojavljanje krvavitve. UZ ne kaze nobenih posebnosti.
Kaj lahko storim? Bi vaginalni obrocek lahko pomagal?
Cutim psihicne posledice, ves cas sem v negotovosti, kdaj bo krvavitev, kaj lahko oblecem, da ne bo madezev. Neprijetno je nositi vlozek toliko casa, krvavitev je prenezna za tampone.

Dodatna info: ginekologinja mi je pred menjavo podvojila jemanje Yarine – pa ni pomagalo. Sele nato je bila narejena menjava na Sibilo.

Pozdravljeni!

Ne razumem najbolj vašega stavka: “Teh 10 dni je bilo socasnih z novo tablico KT, torej je sledilo ‘redni’ menstruaciji.” Med uporabo KT nimate menstruacij, ampak odtegnitvene krvavitve. Te odtegnitvene krvavitve naj bi nastopile redno, v premoru oz. med jemanjem neaktivnih tablet. Vse ostale krvavitve so vmesne krvavitve. Če torej prav razumem, so odtegnitvene krvavitve redne, blage in neboleče, težave pa imate z vmesnimi krvavitvami? Verjamem, da vam presedajo… Če na UZ ni ugotovljenih posebnosti (ciste, polipi, miomi), potem bi res lahko probali KT kakšne starejše generacije z levonorgestrelom (Stediril-M), ki še najbolje nadzira krvavitve, je pa manj primeren pri aknah. Opcija je tudi maternični vložek s hormoni (Mirena) ali pa v končni fazi tudi obroček. Lahko bi ob uporabi KT Sibilla dodajali tudi dodatne gestagene (npr. Dabroston). Skratka, s tem se mora ukvarjati vaš ginekolog.

Prosim, da vprašanje zastavite tudi na forumu ABC ginekologije in porodništva, kjer odgovarja ginekolog in porodničar dr. Pušenjak.

Matjaž

New Report

Close