Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Neprijeten vonj noznice

Neprijeten vonj noznice

Pozdravljeni!
Med spolnim odnosom zasledim neprijeten vonj iz noznice (po ribah?!). Toda moj beli tok je normalen bel kot ponavadi. Srbi me ne in tudi pece me ne ko grem na malo potrebo. Menstruacijo imam dokaj redno in med spolnim odnosom ne cutim nobenih bolecin. Higieno vzdrzujem vsakodnevno toda moti me ta vonj tam dol zlasti med odnosom. Partnerja imam stalnega in bris imam vredu. Dva meseca nazaj sem v trstu kupila ovule ki sem si jih cel teden vsak vecer pred spanjem vstavila v noznico in po treh dneh uporabe je vonj izginil. Ker se zal ne spomnim imena le teh in embalaze me zanima ce bi kje pri nas lahko dobila kaj takega? Ker me ta vonj izredno moti in se ne morem sploh sprostit med odnosi. Zakaj pride do tega vonja?? Hvala za info in nasvete ze vnaprej

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Pozdravljeni!

Neprijeten vonj kaže na porušeno nožnično floro, najbrž gre za bakterijsko vaginozo (BV), do katere pride zaradi čezmernega razraščanja anaerobnih organizmov v nožnici. BV se ne smatra kot spolno prenosljivo bolezen ampak kot bolezen, povezana s spolnostjo. Pogosteje se pojavlja pri ženskah, ki imajo več spolnih partnerjev, spolno prenosljive okužbe, nosijo ozka in sintetična oblačila, uporabljajo maternični vložek, včasih tudi po zdravljenju s penicilinskimi antibiotiki ali ob pretirani intimni negi. Ženska si lahko sama pomaga z uporabo nožničnih antiseptikov, ki vsebujejo mlečno kislino, zdravnik pa lahko predpiše antibiotike za lokalno zdravljenje v nožnici ali sistemsko s tabletami. Vnetje se rado ponavlja, zato je včasih potrebno dolgotrajno zdravljenje. V lekarnah je pestra izbira nožničnih antiseptikov npr. Floragyn, Gynolact, Multi-Gyn, Gynophilus ipd. Uporabite po navodilih, običajno na začetku vsak dan eno vaginaleto zvečer, nato pa na 3-4 dni, predvsem pred in po menstruaciji. Če ne bo bolje, se oglasite pri ginekologu.

Matjaž

New Report

Close