Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija je pri meni možna kontracepcija?

je pri meni možna kontracepcija?

Pozdravljeni!

O tem vsem,kar tukaj sprašujem se bom posvetovala še s svojo ginekologinjo. Vendar bom zelo vesela tudi vašega mnenja.

In sicer,zanima me,če je pri meni možna kontracepcija z materničnim vložkom (ypsilon)? moje stanje je takole: jemljem antispsihotike za shizforenijo in prozac za anksioznost,sem duševni bolnik. Imam tudi polcisitične jajčnike sindrom PCOS in jemlejm metformin,ter zdravila za pritisk. Zanima me,na podlagi teh navedb,če bi ypsilon vsadek pri emni prišel v upoštev? Namreč brala sem da se iz stebla tega vložka sproščajo hormoni. In glede na moje stanje (pcos) nevem ali je ok?

zanima me,gled ena moj opis,kakšna kontracepcija bi bila pri meni možna? Ker kontracepcijske tablete mi je ginekologinja odsvetovala,menda zaradi zdravil za duševno bolezen,zaradi počutja. Kaj pri meni pride v poštev razen kondomi?

Hvala

Pozdravljeni!

Za vas so pravzaprav na voljo vse hormonske in nehormonske kontracepcijske metode. Antipsihotiki in antidepresivi niso kontraindikacija. Bolj gre za to, da hormonska kontracepcija lahko (pa ni nujno) vpliva na počutje oz. spremembe razpoloženja in ne vemo, kako (če sploh) se bo to “nacepilo” na vašo osnovno bolezen. Predvidevam, da je vaš krvni pritisk urejen. Ne vem, kateri maternični vložek imate v mislih, ko ga opisujete z besedo ypsilon, to je zgolj oblika vložka, sicer pa so le-ti tako hormonski (Mirena, Jaydess, Kyleena) kot nehormonski.

Matjaž

Pozdravljeni,

tudi sama se zanimam za kontracepcijo. In sicer sem prejšnji mesec prenehala z jemanjem KT Logest po 12 neprekinjenih letih. Stara sem 31 let, še nimam otrok. Ker sem tudi izgubila mesečno perilo (in sem trenutno na tistem 60-dnevnem čakanju, ali bo ali ne bo prišlo perilo) me zanima, katero kontracepcijo lahko uporabljam? Ginekologinja mi je odsvetovala vse tabletke (že te sem predolgo jemala), vse obliže (zaradi vsebnosti hormonov), tudi maternični vložek. Naj povem, da sem pred kratkim imela tudi vnetje jajčnikov. Kaj lahko uporabljam, da bo zaščita res sigurna in da si ne bom škodila? Preostanejo le kondomi? Se da imeti obojestransko zaščito, tako za partnerja kot zame? Hvala za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Če ne želite hormonske kontracepcije, potem vam ostane zgolj nehormonska kontracepcija: kondomi, maternični vložek brez hormonov, sterilizacija (vazektomija pri partnerju).

Matjaž

Zahvaljujem se za hiter odgovor. Sterilizacija absolutno odpade, saj bo enkrat v prihodnosti tudi otrok (tak je namen in želja). Kot pravijo, da so kondomi najbolj nezanesljiva metoda, pa se jih lahko kombinira s kakšnim drugim sredstvom (npr. že prejšnji teden sem spraševala v lekarni, ali lahko ob kondomu uporabljam tudi jaz kakšno zaščito, npr.kakšne kreme v obliki pen pa sem dobila odgovor, da so nezdružljive z lateksom). Da se izognem vsem nadaljnim težavam in se najprej pozdravim (očistim hormonov) je kondom zanesljiv? Maternični vložek pa mora vstaviti ginekolog, kajne? Hvala tudi za ta podatek in usmeritev. Lep dan želim!

Maternični vložek vstavi ginekolog, ambulantno. Vložka brez hormonov pri vas ne bi priporočal, bolje vložek s hormonom. Ne razumem, kaj zdravite. Če ne želite zanositi, potem predlagam še naprej uporabo KT Femoden ali kondome. Če vam kondomi niso dovolj, lahko uporabljate dodatno še spermicide, ki so kompatibilni s kondomi (latexom). Ali pa se odpovejte odnosom v času plodnih dni, a le-te je včasih težko določiti, sedaj ko še nimate svojega ciklusa pa sploh nemogoče.

Matjaž

New Report

Close