Najdi forum

Menjava KT

Pozdravljeni!
Pred 4mi meseci mi je ginekologinja predpisala KT Yaz. Ker sem imela težave z mentruacijo (dobila sem jo šele 4ti dan placebo tabletk in se je nadaljevala še kak tedn po tem kljub jemanju aktivnih tabletk) mi je predpisala na mojo prošnjo Yasminelle, saj v preteklosti z njimi nisem imela težav.
Danes bi mogla vzet 10to tabletko Yasminelle, ampak opažam da imam zelo izrazita nihanja počutja (razdražljivost).
Zanima me, če preneham z jemanjem KT, ali moram potem narediti eno mesečno pavzo? Ali lahko prej pričnem z jemanjem drugih KT?

Pozdravljeni!

Glede na dejstvo, da Yaz in Yasminelle vsebujejo enaka hormona v enakih količinah, je zamenjava med tema dvema KT nesmiselna. Zato je nenavadno, da bi vam ene KT povzročale težave z nihanjem razpoloženja, druge pa ne. Če mislite uporabljati KT, potem pač vztrajajte vsaj mesec ali dva (premori niso potrebni) ali pa preprosto ne jemljite več KT. No, seveda je možna tudi zamenjava za drugo vrsto KT, a odločitev le prepustite zdravnici.

Matjaž

Pozdravljeni!
Še enkrat se obračam na vas. Včeraj sem bila pri ginekologinji in se po pogovoru odločila za zamenjavo tabletk. Izbrala sem tabletke Cerazette, saj imam težave s ščitnico, ter se mi je ob ponovni uporabi kombiniranih KT začela pojavljati težava s pretvarjanjem T4 v T3.
Zadnjo tabletko Yasminelle sem popila v ponedeljek, menstruacije pa do danes še nisem dobila. Zanima me predvsem kdaj naj popijem prvo tabletko Cerazette? Ali moram počakati na prvi dan krvavitve ali jih lahko pričnem jemati prej?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Lahko kar začnete uporabljati Cerazette, ne glede na krvavitev. V naslednjih 7 dneh uporabljajte tudi dodatno zaščito pri SO.

Matjaž

New Report

Close