Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Izpuščena menstruacija s pomočjo tabletke

Izpuščena menstruacija s pomočjo tabletke

Pozdravljeni!

4 mesece jemljem KT Qlaira. Bližam se koncu 4. paketka. Julija, ko sem bila na KT drugi mesec, sem po posvetu z ginekologinjo spustila zadnji dve tabletki, da bi se na morju izognila odtegnitveni krvavitvi. Ker sem vseeno dva dni krvavela, sem naslednji mesec, ko sem prav tako želela izpustiti krvavitev, izpustila zadnje 4 tabletke, ker mi je to odobrila lekarničarka. 3. mesec sem na koncu cikla vzela tudi placebo tablete. Zanima me, kakšni so stranski učinki, če več mesecev izpuščam placebo tabletke. Ali moram izpustiti samo zadnji dve ali zadnje 4? Vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor.

Lep pozdrav

Pozdravljeni!

Ni kakih nevarnih učinkov, če vas to skrbi. Odtegnitvena krvavitev bo krajša ali pa je sploh ne bo, nič takega. Qlaira ni najbolj primerna za prestavitev krvavitve, saj je sestava tablet različna po dnevih. Če izpustitev 4 zadnjih tablet (2 temno rdeči in 2 beli) ne bo dovolj, potem naslednjič izpustite še prvi 2 temno rumeni.

Matjaž

New Report

Close