Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Možnost zanositve

Možnost zanositve

Pozdravljeni,
21.junija sva imela s fantom spolni odnos in nama je počil kondom, tako da sem potem naslednji dan (čez približno 17h) vzela JT Escapelle. V naslednjem tednu, 28.6., nama je kondom ponovno počil in tako sem pomočjo vzela jutranjo tabletko. Zanima me ali je učinkovanje tabletke, zaradi jemanja v takem razmaku kaj manjše? Naj še povem, da sem potem dobila menstruacijo, nekje 10 dni prej kot načrtovano (12.7.) in potem še nekakšen rjav izcedek v začetku avgusta. Sedaj sem zmedena in niti ne vem ali je bilo tisto 12.7. le vmesna krvavitev in potem menstruacija v začetku avgusta. Ali je možnost, da sem zanosila kljub JT?

Najlepša hvala in lep pozdrav,
J. V.

Pozdravljeni!

Učinkovitost nujne kontracepcije se zaradi dveh doz ni nič zmanjšala. Ali ste kljub temu zanosili ali ne seveda ne vem, ampak tveganje je nizko. Se pa to preveri s testom. Če ste krvavitev dobili 10 dni prej, potem to skoraj gotovo ni bila menstruacija.

Matjaž

Najlepša hvala za odgovor. Potem je bila tista krvavitev najverjetneje vmesna krvavitev, zaradi jemanja JT. V začetku avgusta pa bi bila potem lahko tisto zaostala menstruacija, čeprav se mi je izcedek zdel temnejši, rjavkast. Je pa res trajal skoraj za cel čas menstruacije, to je 7 dni. Sem pa tudi nekaj razmišljala o krvavitvi, ki nastopi ob ugnezditvi jajčeca, a se mi zdi, da bi ta, če bi nastopila prej kot pa v 13 dneh (obdobje od 29.6.-12.7.). Bom pa, da bom zares prepričana opravila še test nosečnosti.

Hvala in lep pozdrav,
Jasmina

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!
Ne vem na kateri naslov se naj točno obrnem vendar me zanima naslednje. V soboto končam 7-dnevni premor med jemanjem KT, torej nova tabletka me čaka v nedeljo. Med tem premorom je moja M bila zelo šibka, le rjav izcedek. Zanima me, če bi v soboto imela spomni odnos ali moram uporabiti dodatno zaščito? In kolikšna je možnost zanositve če zaščite ni?
Lep pozdrav

Pozdravljeni!

Dodatne zaščite ne rabite.

Matjaž

Torej ne glede na krvavitev, tudi če med premorom ni prisotna(namreč prejšnji mesec M nisem dobila), zaščita kontracepcije deluje vse do ponovnega jemanja?

Zaščita deluje ne glede ali ste dobili krvavitev ali ne.

Matjaž

Zanima me še nekaj in zaradi tega ne bi odpirala dodatne teme. V brisu so mi odkrili bakterijo, za katero sem dobila tudi zdravila. Ker bi se naj glivice in bakterije prenašale tudi z spolnim odnosom me zanima, če kondom varuje pred bakterijami, ali pa se spolnemu odnosu naj izognem?

Predlagam, da se za čas zdravljenja spolnim odnosom oz. penetraciji odpoveste.

Matjaž

Tudi med vstavljanjem vagisan svečk?
In ali te vse svečke, kreme vplivajo na KT?

Svečke in kreme ne vplivajo na KT.

Matjaž

Pozdravljeni!
Mene pa zanima a lahko partner pusti vame spermo, brez da bi bila noseča? (jemljem KT) kolikšna je možnost da bi zanosila?
Ene so govorile, kadar pusti v njih, takoj se počepnejo da sperma steče ven.

Pozdravljeni!

Lahko partner ejakulira v nožnico, seveda, temu so KT namenjene. Počepanje in spiranje nožnice je neučinkovito.

Matjaž

New Report

Close