Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Zanositev??

Zanositev??

Pozdravljeni

Prosim pomagajte,

Ali zenska zanosi če fant ni dal penisa v vagino? Vendar si samo “drgneta” in njemu nič ne pride.

Ali je prislo do zanositve? Skrbi me!!

Prosim za odgovor

Lep pozdrav!

Zdravo!

Za zanositev mora semenska tekočina s spermiji nekako priti v nožnico. Poleg tega mora biti ženska v plodnih dneh.

Matjaž

Pozdravljeni g. Matjaž! Hvala za odgovor!

Sicer ne razumem veliko od tega ker sem mlada in ne želim googlati ker pišejo vse mogoče in me strašijo. Vendar En dan mi zamuja M mogoče je kriv stres ker v tem velik razmislam ali je prišlo do zanostive ali ne

Mi lahko prosim poenostavite odgovor?

Ali ženska zanosi če fant ne da penis v vagino in njemu čist nč ne pride vendar ženski paše da se mau “drgne” po nje?

Da / Ne? …koliko je možna zanositev tako? Če je sploh možna ker spermne ni bilo nič od nč in niti v nožnico ni nič šlo.

Prosim točen odgovor me skrbi da nau še več dni M zamujala in si bom mislila vse mogoce da sem že noseča ali kaj :// Pomoč prosim.

Hvalaa vam!!

nova
Uredništvo priporoča

Če sperma ne pride v nožnico, potem ne morete zanositi. Ali vam (in njemu) “drgnjenje” paše ali ne (je za pričakovati, da vama paše…), nima nobene veze pri možnosti zanositve. Nekatere ženske imajo menstrualni ciklus zelo urejen, na dan natačno, pri drugih menstruacija malce zamudi ali nastopi prej. Sicer pa en dan res ni neka posebna zamuda. Saj menda razumete, da smo ljudje zelo zapletena bitja in nismo vedno natančni kot japonski vlaki 🙂 Tudi stres lahko vpliva na zamudo.

Niste sicer zapisali, kako mladi ste, ampak to ne bi smel biti izgovor, da se pred vstopom v spolnost ne bi malce izobrazili – ne šele potem, ko je kriza. Prav bi bilo tudi, da si izberete ginekologa (domnevam, da ga še nimate), ga boste slej ko prej potrebovali, tudi zaradi svetovanja glede varne spolnosti in kontracepcije. Morebiti pa bi lahko s spolnostjo še nekoliko počakala in si naklonjenost izkazovala kako drugače?

Matjaž

Iskreno se zahvaljujem za odgovor in ste me pomirili! če po resnici povem je kriv internet in forumi kjer sem isto nekje tako napisala tole in so začeli pisati vse mogoče da lahko zenska zanosi tako in da ni devica in vse mogoče kako še na drugačen nacin nosečnost nastane in sem se začela sekirati da nism noseča slučajno vendar pravite da nosečnost ne nastane tako me je zelo zelo zelo pomirilo. Ginekologa nimam še in res da ga bom rabila stara sem komaj 15 in tako sva z fantom želela narediti spolni odnos ker nisva želela da se kaj drugega naredi.

Vendar sem se potem zacela sekirati da se ni kaj zgodilo tisti dan da nism slucajno zanosila (tako kot so mi rekl po forumih in internetu) In res nism vedela kam naj se obrnem in rabm Resen odgovor na to ali lahko zenska tako zanosi vsi so pisali JA celo noc nism spala, danes sem M pricakovala da bom dobila vendar je nism mogoc zard stresa vendar mi leti po glavi da sem noseca ampak zdaj sem mirna. Resno rabim nekoga da mi pove za spolnost.

Kaj pa moram narediti ce ne dobim M cez 4 dni? Ali potem sem morm k zdravniku ce pravite da noseca nism ker tako se ne more zgoditi?

Lep pozdrav hvala vam zelo!

Predlagam, da obiščeš/ta spletni portal ToSemJaz (http://www.tosemjaz.net/clanki/) , kjer se nahajajo preverjene informacije. Hkrat na spletni strani deluje tudi forum oz. e-svetovalnica (http://www.tosemjaz.net/e-svetovalnica/viewforum.php?f=219), namenjena prav tvoji starostni populaciji. Tam lahko anonimno zastaviš vprašanje, odgovarjajo pa zdravniki in strokovni svetovalci (kak dan je treba počakati na odgovor).

Matjaž

Se nekaj bi povedala, sama sem mlada in ne razumem veliko o tem sploh ce me nekdo straši po internetu me zmede, vendar jaz ne razumem se nekaj, da sem to temo isto nekam napisala na forumu pa so mi odgovarjali folk, ki so cez 23 let stari da lahko ženska tako zanosi oz sploh ne razumejo kaj delajo ko seksajo pa da so tok v letih in ko mladi sprašujejo trdijo tako tudi nastane zanositev? Se ustrašijo. Res je višek da strašijo, pretiravajo mladim ko pišejo nekaj in hocejo izvedeti resnico oz rabijo odgovor za spolnost. A sploh kdo ve kako se otrok naredi? Pa da so toliko stari več od mene pa govorijo da “drgnjenje” povzroči nosećnost. Jaz se bom morala sama skulirati in se pozanimati o teh stvareh ker res ne bom delala več bedarije ampak sva to zj samo enkrat naredila z fantom in prvic seveda ker nama je pasalo in skrb je na kvadrat prevelika ker nvs kaj si delau takrt in sploh kam nj se obrneš ko nekaj rabiš da izves ali si kaj naredila ali ns.

vam se zahvaljujem za odgovore g. Matjaž!

Lep pozdrav!

New Report

Close