Najdi forum

jaydess

Pozdravljeni,

Jaydess imam vstavljeno cca 4 mesece, po prvotnih vstavitvenih bolečinah, do kontrolnega pregleda ni bilo nič drastičnega, zato ginekologu tega nisem omenjala. Zadnje tri menstruacije, ce jim lahko tako rečem, so zelo boleče, bolečine se začnejo cca 2 tedna prej, občutek imam, kot da bi mi pokali jajčniki, krči so zelo boleči in me po njih tudi boli v križu — bila sem na pregledu pri osebnem zdravniku, ki mi je za hrbet predpisal protibolečinske tablete, vendar ni videl, da bi bilo z mano kar koli narobe, da bi me v križu bolelo. Kljub protibolecinskim tabletam, krči in bolečine v križu ne minejo. Mislite, da bodo krči čez čas izveneli, ali bi bilo dobro, da jaydess odstranim? Poleg krčev imam zelo boleče spolne odnose (od vstavive vložka), moja koža je postala zelo aknasta in odpadajo mi lasje.

Pozdravljeni!

Videti je, da vam vložek ne ustreza in bi morebiti res razmislili o odstranitvi. Če lahko, poskusite vztrajati še 2 meseca, to je večinoma obdobje, ko se ocenjuje ustreznost vložka, a ni se tega treba držati kot pijanec plota.

Matjaž

Pozdravljeni,

prejšnji teden sem bila na vstavitvi MV Jaydess 5. dan menstruacije. Dva dni sem imela blage krče, potem pa je bilo ok.
Danes, 5. dan po vstavitvi vložka so se začeli močni krči, bolečine v križu, prebavne motnje in krvavite, kot bi praktično spet dobila menstruacijo. Predvidevam, da je to reakcija na MV, saj prvič uporabljam hormonsko kontracepcijo, ali bi se morala vrniti na pregled?
Nenako sem živela v prepričanju, da so vmesne krvavite zelo blage oz. bolj kot ”spotting” in ne prave krvavitve z vsemi pripadajočimi težavami.
Ali lahko naslednji mesec menstruacijo pričakujem normalno?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Da, vrnite se h ginekologu, da preveri, kako vložek leži. Včasih se vložek postavi postrani in ga maternica skuša repozicionirati do stabilnega položaja.

Matjaž

New Report

Close