Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Rjav izcedek

Rjav izcedek

Pozdravljeni,

pregledala sem že veliko tem a nobena ni ustrezala mojemu problemu. Jemljem KT Belara že več kot 2 leti. Ponavadi sem zmeraj dobila normalno odtegnitveno krvavitev rdeče barve, zadnjih nekaj mesecev pa se mi je pred tem pojavil rjav izcedek, ta mesec sem v času 7 dnevnega premora imela le šibek rjav izcedek. Vem da je učinek KT tudi ta da so odtegnitvene krvavitve krajše in šibkejše, glede barve pa ne vem. Vmes med jemanjem tablet nimam nobenih vmesnih krvavitev. Zanima me ali je ta rjav izcedek namesto odtegnitvene krvavitve normalen ali ne? Je dovolj dober indikator da nosečnosti ni (testov ne maram delati)?

Prav tako me zanima ali lahko med jemanjem KT pijem peteršiljev čaj, ker povzroča krčenje maternice (oz. vsaj med 7-dnevnim premorom)?

Pozdravljeni!

Rjava barva krvavitve nima posebne diagnostične vrednosti. Kri ostane v maternici dlje časa in oksidira, zato je temne, včasih skoraj črne barve. O peteršiljevem čaju in vplivu na krčenje maternice nisem seznanjen, niti ne vem, zakaj bi ga pili, vsekakor pa nima vpliva na delovanje KT.

Matjaž

Najlepša hvala za hiter odgovor!

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

Po 2 letih prenehanja jemanja kt, sem jih zopet zacela (prenehanje zaradi nosecnosti). Sem komaj pri prvi skatlici in po navodilih,zacnes z jemanjem prvi dan menstruacije. Tabletko sem vzela 3 dan rjavega izcedka,saj se je zvecer nekako pokazalo, da prihaja menstruacija v pravem pomenu. Menstruacije v pravi obliki sedaj se ni bilo, ta rjav izcedek pa traja zdaj ze 14 dni skupaj. Po kolicini ga ni dosti ampak ravno toliko, da so dnevni scitniki potrebni. Jemljem Sibillo, pred nosecnostjo sem jemala Logest-takrat teh tezav nisem imela. Sedaj pa me zanima, kaj mi svetujete, da naredim? Vztrajam pri jemanju, preneham? Obisk ginekologinje imam naslednji teden ampak mene ze zdaj skrbi, kaj to pomeni…
Najlepsa hvala za odgovor.

Lp

Pozdravljeni!

Brez skrbi. Kar nadaljujte z jemanjem KT, po vsej verjetnosti bo izcedek ob naslednjem zavojčku KT prenehal.

Matjaž

Hvala za odgovor. Se pravi, da to lahko traja cel mesec se?

Hvala

Da, lahko traja še cel mesec oz. do začetka uporabe nivega zavojčka KT.

Matjaž

Pozdravljeni,

danes sem bila na posvetu pri svoji gin in sem ji povedala za svoje tezave. Rekla mi je, da naj nadaljujem z jemanjem (kot ste mi rekli ze vi g. Matjaž) in da je to verjetno posledica tega, da niso dovolj mocne zame. Ko pojem se ostala 2 zavojcka, ce ne bo boljse, se moram narocit na pregled, da dobim mocnejse. Ob vsem tem pa sem cisto pozabila vprasati, ce kljub temu, da so zame presibke ali sem zascitena?

Hvala.

Lp
Pozdravljeni,

Po 2 letih prenehanja jemanja kt, sem jih zopet zacela (prenehanje zaradi nosecnosti). Sem komaj pri prvi skatlici in po navodilih,zacnes z jemanjem prvi dan menstruacije. Tabletko sem vzela 3 dan rjavega izcedka,saj se je zvecer nekako pokazalo, da prihaja menstruacija v pravem pomenu. Menstruacije v pravi obliki sedaj se ni bilo, ta rjav izcedek pa traja zdaj ze 14 dni skupaj. Po kolicini ga ni dosti ampak ravno toliko, da so dnevni scitniki potrebni. Jemljem Sibillo, pred nosecnostjo sem jemala Logest-takrat teh tezav nisem imela. Sedaj pa me zanima, kaj mi svetujete, da naredim? Vztrajam pri jemanju, preneham? Obisk ginekologinje imam naslednji teden ampak mene ze zdaj skrbi, kaj to pomeni…
Najlepsa hvala za odgovor.

Lp
[/quote]

Ste zaščiteni, kljub krvavitvam.

Matjaž

New Report

Close