Najdi forum

Nuvaring

Nuvaring uporabljam ze 4. dan. Do zdaj sem imela 2 spolna odnosa z izlivom. Bi bila mozna zanositev, ce si jutri odstranim obrocek?

Zakaj pa bi odstranili obroček? “Že” 4. dan? Saj ste mislili “šele” 4. dan?

Matjaž

Obrocek mi ne ugaja zelo slabo pocutje in nasploh pri odnosu me boli. Pa bi ga rada cimprej odstranila.

nova
Uredništvo priporoča

Spermiji teoretično v rodilih preživijo 5 dni, vsaj toliko časa po zadnjem odnosu bi jaz imel obroček še vstavljen.

Matjaž

Potem se mora telo spet navadit brez obrocka. Upam da nebo kaki sok za telo ker bi morala komaj 19.8 odstranit. To so le hormoni in se ni za hecat s tem.

“Šok” za telo je vsakič ko se obroček odstrani (ali pa se pri KT naredi premor), saj takrat začne upadati nivo hormonov v krvi. Ampak na take “šoke” je telo navajeno, saj se enako dogaja v menstrualnem ciklusu. Če menite, da se s hormoni ni za igrat oz. ste skeptični in zaskrbljeni, potem ne uporabljajte hormonske kontracepcije, nekaterim ženskam niti ne ustreza.

Matjaž

Načeloma sem bila zelo proti KT, ker je to zelo tezko za telo, da na silo prestavis perilo. Ze nasploh se pocutje in vse spremeni. Tisti uzitek ni tolko vreden tega.
Najlepsa hvala za odgovore Matjaz!

New Report

Close