Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Zanesljivost kt

Zanesljivost kt

Pozdravljeni. Pisem v zvezi z zanesljivostjo kt.
Trenutno jemljem tabletke iz 3 zavojcka( yasminelle). Ceprav vem da je ravno to naloga kt – torej nezasciten spolni odnos, sem danes zacela malce panicariti.
Od zacetka jemanja kt sta torej minila cca 2 meseca in v prejsnem tednu sem imela SO. V treh SO je prislo do izliva v noznico in sedaj malce panicarim v smislu moznosti nosecnosti. Tabletke jemlem redno, vsak dan ob isti uri. Zavedam se da zmeraj obstaja opcija zanositve in da trenutno malce prevec panicarim (sploh ob branju forumov kjer se najdejo ne ravno pomirjujoci odgovori) in da bi lahko uporabljaja 2jno zascito (vendar sem kt zacela jemati ravno iz razloga da se ne rabi kondoma) ali pa bi z partnerjem pazila da ne bi prislo do izliva.
Torej na kratko iscem samo strokovno potrditev da je ob rednem jemanju kt moznost zanositve kljub izlivu res zelo zelo majhna? Kot recemo jemlem tabletke res redno, 21 dni ob isti uri in spet nadaljujem 8 dan ob isti uri (torej po 7dnevnem premoru)

Za odgovor se vam ze vnaprej zahvaljujem.

Pozdravljeni!

Kt so ob redni pravilni rabi več kot 99% zanesljive. Če vam to ni dovolj uporabite dodatno zaščito ali pa abstinirajte.

Matjaž

New Report

Close