Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Izostanek menstruacije po prenehanju Cerazzette

Izostanek menstruacije po prenehanju Cerazzette

Pozdravljeni,

stara sem 30 let, po dolgotrajnem jemanju tablet Cerazzette sem z jemanjem februarja letos prenehala. Nekaj časa je trajalo, da sem dobila prvo menstruacijo, nato pa tudi drugo čez ca. 30 dni. Sedaj pa mi zamuja že skoraj tri tedne. Naredila sem tri teste (različne) in so vsi negativni, spolni odnos sem od zadnje menstruacije imela 3x, a vedno z zaščito (kondom). Kljub negativnemu testu me skrbi, saj sem imela obenem tudi vnetje mehurja in se sprašujem, če to in sedaj jemanje Primotrena lahko vpliva na lažen negativen rezultat? Ali pa je neredna menstruacija posledica tega, da sem prenehala jemati Cerazzette? Je to običajno, da sta prvi dve menstruaciji normalni, nato pa se pojavi neredno?

Seveda se bom prihodnji teden oglasila pri ginekologu, a me trenutno zanima tudi vaše mnenje.

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Sara

Pozdravljeni!

Vnetje in zdravljenje z AB nima vpliva na rezultate testa. Dvomim, da bi prenehanje jemanja KT lahko vplivalo na izostanek menstruacije šele sedaj, po tem, ko ste že imeli dve redni menstruaciji. Po vsej verjetnosti gre za hormonsko spremembo, posledično je bila ovulacija kasneje, morda ovulacije sploh ni bilo, morda je nastala luteinska cista, ki zavira nastop menstruacije. Skratka, nič pomembnega. Dokler so testi negativni lahko na menstruacijo čakate 2-3 mesece.

Matjaž

Najlepša hvala za odgovor!

New Report

Close