Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pravilno jemanje KT Belara

Pravilno jemanje KT Belara

Pozdravljeni,

že 3 leta jemljem KT Belara do zdaj je bilo vse v redu. Ne vem ali so pred časom spremenili navodila ali pa se jaz ne spomnem pravilno, kako je v primeru jemanja tablet ko pride v roku 4 ur po zaužitju tabletke do bruhanja oz. driske. Vedno do zdaj sem iz iste škatlice jemala tablete, to pomeni, da če sem dobila drisko v roku 4 ur po zaužitju tabletke in sem vzela novo, kot piše v navodilih sem v praksi tabletke jemala le 20 dni in ne 21. Zdaj pa berem, da naj bi se nova tabletka v takem primeru vzela iz novega pretisnega omota. To pomeni, da moram zmeraj imeti načeti 2 različni škatlici: eno imam za sprotno jemanje, iz druge pa tablete jemljem v primeru ko pride do bruhanja/driske v roku 4 ur po zaužitju; in tako zmeraj tabletke jemljem 21 dni ne glede na to kolikrat se mi pojavi driska?

Pa še eno kratko vprašanje, med 7-dnevnim premorom se pojavi krvavitev, v kolikor pa se ne pa je potrebno delati test nosečnosti. Lahko potemtakem sklepam da je ta krvavitev zadosten dokaz da nisem noseča (nekateri med nosečnostjo vseeno krvavijo, vem da to ni menstruacija ali odtegnitvena krvavitev, in so zadaj neki drugi vzroki pa vseeno)?

Že vnaprej najlepša hvala za odgovor.

New Report

Close