Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Izostanek menstruacije

Izostanek menstruacije

PozdrAvljeni

Vse do tega meseca sem imela dokaj redne menstruacije priblizno na 31. Dni ali najvec 37. Dni. Ta mesec. Bi jo po koledarcku morala dobiti ze 4 dni nazaj in je se vedno nimam. Moznosti za nosecnos je malo toda naredila sem test in je bil negativen. Vcasih so me bolele prsi pred menstruacijo sedaj me ne. Imam sicer par nedolznih mozoljckov toda to z prsmi mi je cudno. Naj pijem kak caj da pride menstruacija ? Ali je mozno da je ta mesec sploh ne bo? Zakaj recimo pride do takih tezav? Moram se enkrat ponoviti test? ( ali bi ta ze pokazal plus ce bi bila noseca?) hvala za odgovore & lep dan

Pozdravljeni!

Saj pravite, da je M enkrat že zamudila za 6 dni. Zdaj zamuja 4 dni? Kje je težava? Se zgodi. Morda je ovulacija nastopila kasneje, kot sicer, morda je sploh ni bilo, morda je nastala luteinska cista. In tudi če M ne bo, je pač ne bo. Dokler niste noseči, se takšno stanje lahko tolerira 2-3 mesece. Čaj ne bo pomagal. Test pokaže nosečnost v danem trenutku, če ste še vedno negotovi, potem ga pač ponovite čez kak teden.

Matjaž

Pozdravljeni

Sem ponovila test vceraj in je bil zopet negativen. Kaj lahko potemtakem nosecnost crtam in cakam na menstruacijo? Cudno mi je samo ker me prsi ne bolijo tako kot ponavadi pred m. So te ciste lahko nevarne in kako se jih odpravi?

nova
Uredništvo priporoča

Ja, počakate na menstruacijo. Cista ni nevarna, je pa hormonska in izloča progesteron, ta pa zavira nastop krvavitve.

Matjaž

Imam se vprasanje glede testa.
Naredila sem digitalni test clearblue (ki pokaze minus ali plus) in pokazal je minus. Toda vidna je bila obroba plusa toda kazalo je minus. Torej to se vedno velja za negativno? (Vceraj sem test spet ponavljala in je kazalo tako)
Hvala za info

Ali se mi samo zdi, da ste test ponovili prej kot v enem tednu? Minus je minus.

Matjaž

Živjo jst rabm pomoč nameeč gineklloginja mi je predpisala kontracepcijske tablete yazz jemala sem jih 3 mesece in zaradi povišanega krvnega tlaka mi je zamenjala na “cerele” ker ni bilo cerazet Mi jih je dala v naslednjih 3 mesecih tisti teden naj bi dobila menstruacijo pa je od nikoder ni😕 Po tem sem se počutila zelo zelo utrujeno z veliko apetita in veliko depresije kar tudi piše v navodilih in posledic . Namrec sem hotela nazaj te “cerele” pa mi jih je dala za 1 mesec sedaj nimam menstruacije že 1 mesec mene skrbi noseča nemorem biti saj nimam jutranje slabosti in oteklih prsi in vseh teh občutkov da bi bila kolikor sem prebrala na internetu je pa težava v tem da nimam menstruacije sem še mladoletna stara bom 17 in vsako večer imam čudne občutke v trebuhu ampak samo ponoči preden grem spat mogoče zaradi stresa? Da menstruacije ni?

Živjo!

Na znake in občutke glede nosečnosti se ne ozirajte, saj so nezanesljivi. Edini merodajni je test nosečnosti. Cerelle in Cerazette je eno in isto, samo proizvajalec je drugi. Pri uporabi monofaznih KT, ki se jemljejo vsak dan, včasih ni menstruacije, saj je sluznica toliko tanka, da nima kaj krvaveti. V bistvu ste lahko zadovoljni z učinkom, kar se krvavitev tiče, druga zgodba je vaše počutje. Običajno se nekaj časa vztraja z uporabo ene vrste KT.

Matjaž

New Report

Close